Uzavírka Dukelské se protáhne o měsíc - až do Vánoc

Jan Vnouček 2011-11-29 07:30:00

Podbořany – Co se to děje, nebo spíše neděje v Dukelské ulici? Zvedají již netrpělivě obočí obyvatelé Podbořan, kteří jsou nuceni  tuto uzavírku komplikovaně objíždět již od 12. září. Plánovaná rekonstrukce ulice, která  je součástí celkové opravy silniční komunikace II/224, měla skončit do 30. listopadu. Nový povrch silnice ale stále není v celé délce položen a navíc tam stavební firma Herkul začala s novými výkopy.

Za zdržení může výměna dešťové kanalizace, která byla již v havarijním stavu, a s kterou se původně nepočítalo. „Po odkrytí konstrukčních vrstev na vozovce se zjistilo, že kanalizace je ve velmi špatné stavu a nedá se do ní pustit dešťová voda, aniž bychom ji za pár let nemuseli měnit a tedy znova kopat do úplně nové silnice. Dohodli jsme se jako investor se správcem kanalizace, že se postaví nová páteřní větev kanalizace. Stavební akci provádí Herkul, ale investorem stavby je v tomto případě Severočeská vodárenská společnost. A proto se to tak zdrželo. Nejprve se zjišťoval stav, pak nějaký čas trvalo, než správce sehnal peníze a než Herkul udělal cenovou nabídku,“ vysvětlil důvod zpoždění Slavíček. Do Vánoc by se ale mělo po Dukelské opět jezdit.
„Sešli jsme se s vedením města a zavázali jsem se, že do 20. prosince ulici zprůjezdníme. Teď záleží už jenom na počasí, jestli stihneme rekonstruovanou část zabalit do ložné vrstvy anebo ji necháme ve štěrku,“ ujistil zneklidněné občany. Klid ovšem bude pouze dočasný, protože na jaře se zbývající úseky budou při částečné uzavírce dodělávat.
„Od okružní křižovatky Dukelská – Revoluční máme asi stopadesátimetrový úsek vozovky hotový. Zbývá už položit jen obrusnou vrstvu. Dalších 150 m jsme zatím nechali původní a budeme ho dělat až příští rok. A na dalším sto metrovém úseku se mění kanalizace,“ upřesnil současný stav stavbyvedoucí Herkulu Lukáš Spal. Na jaře se tak mají zdejší motoristé na co těšit. Protože se začne opravovat most přes Dolánecký potok, který je pro dopravu Podbořan naprosto klíčový. MěU Podbořany proto již připravuje plán provizorních objízdných tras.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video