Macaráti z Podbořan: ukojili jsme svou touhu se zviditelnit. Vrátíme se!

Alla Želinská 2018-04-25 09:40:00

Jan Balín, Jakub Rázek, Ladislav Švarc, Adam Šída a Jan Kratochvíl – tuto pětici kamarádů z Podbořan a okolí sledovaly nedávno na televizních obrazovkách stovky tisíc diváků v oblíbeném zábavném soutěžním pořadu TV Nova Co na to Češi. Macaráti, jak se jmenovali, zazářili celkem pětkrát – vyhráli pět soubojů. Přitom na víc než dva dny v televizi je netipoval nikdo, ani oni sami. Co jsou zač, proč do toho šli, jak se jim soutěžilo a co si odnesli, jsme se zeptali kapitána družstva Honzy Balína i dalších členů týmu.

Jak vznikl nápad soutěžit v televizní show? Neinspirovaly vás náhodou Sestřičky, tým z Mediciny, který taky účinkoval v pořadu Co na to Češi?

Někde u piva jsme se společně domluvili, že by byla sranda tuto soutěž vyzkoušet a jelikož jsme všichni veselé povahy, tak jsme odeslali přihlášku. Tým Sestřiček nás nijak neinspiroval, jelikož v době vysílání jejich dílů jsme měli přihlášku odeslanou. Nutno podotknout, že jsme přihlášku odesílali celkem třikrát a až poslední pokus, při kterém jsme poslali i naši fotografii, byl úspěšný.

Jak dlouho jste usilovali o pozvání do pořadu?

První přihlášku jsme odeslali někdy koncem roku 2016, další na jaře 2017. To jsme posílali vždy bez fotografie nebo nějakého videa o našem týmu. Až poté kolem května loňského roku, kdy jsme spolu seděli v jedné restauraci, udělali jsme společnou fotografii se zlatavým mokem a odeslali. Koncem letních prázdnin jsme byli pozváni na casting, který se uskutečnil v září 2017, natáčení dílů pak 18. prosince.

Váš tým se jmenoval Macaráti. Proč právě takto?

Ten název je vlastně zamotaný i pro nás samotné. Vzniklo to před několika lety, když u kamaráda probíhala oslava a v TV zrovna byla reportáž s panem Macurou, který tehdy bojoval za práva žen s panem Rychtá-řem. My jsme jej odsuzovali, ale jedna z našich kamarádek řekla, že my jsme stejní – a použila přebrept – Macaráti. To už nám to zůstalo.


Zbytek rozhovoru najdete v aktuálním tištěném vydání Regionu Podbořanska, který  je od středy 25. dubna k zakoupení na pultech vašich prodejců tisku

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video