Glosa Pavla Macáka: Snad jim ho nadělí Mikuláš

Pavel Macák 2011-11-27 00:15:00

Ani se tomu nechce věřit, ale když jsem minulý týden slyšel, jaké trable mají v Cítolibech s obsazením místa zaměstnance městysského úřadu, který by měl mít na starosti práce spojené s údržbou a úklidem a hlavně by měl jezdit s multikárou, nestačil jsem se divit. Nejprve nabídli toto místo jednomu nezaměstnanému Romovi s tím, že si ovšem musí udělat zkoušky na řidičský průkaz, souhlasil, ale když nastoupil do autoškoly, tak po první lekci sám odstoupil, protože se zjistilo, že neumí číst a psát. Ve druhém případě se dotyčného abonenta na toto místo, který rovněž neměl řidičák, hned zeptali, jestli je gramotný. Byl, ale než stačil nastoupit na kurz do autoškoly, raději sám přišel s tím, že to vzdává.

Ani třetí nezaměstnaný, kterého městys oslovil a chtěl mu dát tuto práci, nebyl o nic lepší. Se vším souhlasil, ale když mělo dojít na skutky, už se neukázal. A tak jsou na úřadu nešťastní, koho vlastně seženou. Nyní už shání jen někoho s řidičákem, aby byl schopen v zimních měsících multikárou odhrabovat sníh. Snad jim ho nadělí Mikuláš.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video