Kino se rozloučí s nadějí

Jan Vnouček 2011-12-02 00:10:00

Lubenec – V Lubenci bude od nového roku ukončen provoz kina. Definitivně to schválí až prosincové zasedání zastupitelstva obce. Ale podle slov starosty Bohumila Peterky je to již hotová věc, protože s jehoprovozem už nepočítá ani návrh rozpočet na příští rok. Důvodem je špatný technický stav budovy biografu, stoupající technické nároky na filmové projekce a příliš nákladný provoz. Rozlučkové promítání se uskuteční 10. prosince. Děti zhlédnou Šmouly a dospělí film Muži v naději.

„Je to smutné, ale museli jsme to rozhodnutí udělat, protože na to už nemáme. Předně je tam v hrozném stavu elektroinstalace. Nedávno jsme tu měli požár, tak aby se zase něco nestalo. A další věcí je probíhající digitalizace kin. Za chvíli bychom už neměli co promítat, a nové vybavení by stálo 5 miliónů korun,“ zdůvodňuje nepopulární opatření Peterka. „Každopádně ho úplně nezrušíme, jen ho zakonzervujeme,“ dodává.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video