Kdo by chtěl mít za humny skládku?!

Pavel Macák 2011-12-05 00:01:00

Rvenice – Krajský úřad Ústeckého kraje zjevně porušuje zákonné normy, týkající se odpovědí na stížnosti nebo petice občanů. Opět jsme narazili na jeden konkrétní případ, kdy občané Rvenic a Vrbky sepsali petici proti záměru společnosti Eurovia zasypat vytěžený pískový lom u Rvenic inertním odpadem místo toho, aby byl tento prostor řádně rekultivován a nepoškozoval životní prostředí v okolí. „Petice byla pány Filípkem a Hantákem zaslána na odbor životního prostředí krajského úřadu 8. dubna 2011, ale doposud petiční výbor, ale ani Městský úřad v Postoloprtech, nedostali žádné vyjádření,“ uvedl místostarosta Miroslav Solar.

Pod peticí bylo podepsáno devadesát šest občanů. Asi je to pro krajské úředníky málo, aby se rozhodli pro zákaz záměru udělat z bývalé pískovny skládku. Asi je to málo, aby vůbec lidem odpověděli. Do vytěžené jámy by měl být navezen inertní odpad ze stavby rychlostní komunikace R7, ale nikdo přesně nespecifikoval, o jaký odpad by se mělo jednat. Obyvatelé osad se proto oprávněně obávají, aby skládka neznečistila spodní vody a hlavně místní studny. Mnohem raději než skládku by si zde obyvatelé osad, ale i blízkých Postoloprt, představovali vytvoření vodní nádrže a využití pro rekreační účely. Ale jak se zdá, to nikoho z krajských ochránců životního prostředí nezajímá. Dotaz jsme vznesli i na společnost Eurovia, aby nám objasnila svůj záměr, ale ani na ten jsme žádnou odpověď nedostali.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video