Loučili se s Matýskem, vítali Lízinku

Veronika Salášková 2011-12-15 00:09:00

Tuchořice – Tuchořičtí dobrovolní hasiči přivítali v pátek 2. prosince nové výjezdové vozidlo a zároveň se rozloučili s tím starým. Oslavovali ale také novou podobu své zbrojnice. Starosta Tuchořic Ladislav Kubiska poděkoval všem hasičům a místním za práce, které na rekonstrukci požární zbrojnice a vybavení vozidla provedli. Práce na zbrojnici začaly 6. září a během následujících 3 měsíců si vyžádali asi 21 dní. 

Obec na její rekonstrukci přispěla 150 tisíci korun, za které se zde kompletně opravily stropy a nadezdily se, daly nové trámy a izolace a také se udělaly nové rozvody elektřiny a vzduchu. Zbrojnice dostala také nová vrata. Na závěr přišly nové omítky, malování a natření podlah ale hasiči plánují až na jaro.
Původní vozidlo Škoda 706 RTH nazývané Matýsek do Tuchořic přišlo asi v roce 1967. Novou Karosu Liaz 101 CAS 25 zařadili do výjezdu od pátku 25. listopadu. Do vozidla, které získali od profesionálních hasičů ze Žatce, ještě museli předtím namontovat úchyty jednotlivých agregátů, nové koše na hadice a dodat musí ještě nové dýchací přístroje.
„Nové vozidlo má jak vyšší kapacitu, tak kvalitu. Určitě to naši jednotku posunulo o stupeň výš,“ řekl velitel JSDH Tuchořice Jirka Potužák. Do Liazky se vejde 7 lidí a řidič, kdežto do starého pouze šest lid celkem. Lízinku Tuchořičtí pokřtili už v neděli 4. prosince, kdy s ní vyjeli na technickou pomoc, aby odstranili zlomenou větev, která mezi obcemi Liběšice a Klůček nebezpečně zasahovala do silnice.
V letošním roce zatím Tuchořičtí hasiči absolvovali 33 výjezdů. Celá jednatka SDH Tuchořice má asi čtyřicet členů, výjezdová jednotka dvacet. Od 1. července loňského roku  je zařazena v kategorii JPO-II. Požární ochranu zabezpečuje také pro obce Lipno, Liběšice, Deštnice a Zálužice.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video