Perličky loňského roku: Nemohoucí senioři na palandách

Veronika Salášková 2011-12-28 00:36:00

My redaktoři se při své práci dozvídáme, jak zprávy seriózní, katastrofální, bombastické, neuvěřitelné, tak i kuriózní a absurdní do té míry, že nad nimi zůstává rozum stát. V letošním roce se k nám donesly hned dvě takové perličky. První z nich přišla hned na začátku ledna. V jednom nejmenovaném městě jeho obyvatelé nebyli spokojení s úklidem neustále padajícího sněhu. Chodníky se podle nich klouzaly, byly nedostatečně prohrnuté a posolené. Na jejich stížnosti reagoval tehdejší ředitel organizace, jež má úklid města a údržbu chodníků na starosti slovy, že kdyby občané chodili po upravených úsecích, přizpůsobili svůj pohyb ztíženým podmínkám, dbali zvýšené opatrnosti, ale hlavně přezuli na vhodnou zimní obuv s pořádným terénním vzorkem jako on, neměli by nejmenší problém.

Za to od nás dostává černý puntík za originální řešení – ideální by zřejmě bylo připnout si na boty horolezecká stoupací železa – mačky či sněžné řetězy z pneumatik. Nebo by si každý z nich měl s sebou nést kbelíček s popelem a lopatičkou si cestičku před sebou pěkně posypávat?
V posledních letech je nad slunce jasné, že reforma nad propastí se potácejícího českého zdravotnictví je více než nutná. Většina nemocnic se mimo jiné potýká s nedostatkem lůžek. S revolučním řešením tohoto problému měl údajně letos přijít předseda správní rady nemocnice v jednom nedalekém nejmenovaném městě. Navrhl prý, aby na oddělení péče o dlouhodobě nemocné – LDN, byly obyčejné postele nahrazeny patrovými palandami, takže by se na každý pokoj vešel dvojnásobný počet pacientů. Jak by ale sestry a doktoři babičky a dědečky, kteří už se stěží hýbou, dávali nahoru a pak zase z paland sundávali dolů, už neprozradil. Možná vymyslel i plány na nějaký tajný mini jeřáb. Nezbývá než doufat, že se o tom nedozví ministerstvo zdravotnictví, zřejmě by jeho patent okamžitě zavedlo v celé republice v rámci zkvalitnění lékařské péče. A možná by pak ty postele neměly pouze dvě patra.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video