Perličky loňského roku: Nemohoucí senioři na palandách

Veronika Salášková 2011-12-28 00:36:00

My redaktoři se při své práci dozvídáme, jak zprávy seriózní, katastrofální, bombastické, neuvěřitelné, tak i kuriózní a absurdní do té míry, že nad nimi zůstává rozum stát. V letošním roce se k nám donesly hned dvě takové perličky. První z nich přišla hned na začátku ledna. V jednom nejmenovaném městě jeho obyvatelé nebyli spokojení s úklidem neustále padajícího sněhu. Chodníky se podle nich klouzaly, byly nedostatečně prohrnuté a posolené. Na jejich stížnosti reagoval tehdejší ředitel organizace, jež má úklid města a údržbu chodníků na starosti slovy, že kdyby občané chodili po upravených úsecích, přizpůsobili svůj pohyb ztíženým podmínkám, dbali zvýšené opatrnosti, ale hlavně přezuli na vhodnou zimní obuv s pořádným terénním vzorkem jako on, neměli by nejmenší problém.

Za to od nás dostává černý puntík za originální řešení – ideální by zřejmě bylo připnout si na boty horolezecká stoupací železa – mačky či sněžné řetězy z pneumatik. Nebo by si každý z nich měl s sebou nést kbelíček s popelem a lopatičkou si cestičku před sebou pěkně posypávat?
V posledních letech je nad slunce jasné, že reforma nad propastí se potácejícího českého zdravotnictví je více než nutná. Většina nemocnic se mimo jiné potýká s nedostatkem lůžek. S revolučním řešením tohoto problému měl údajně letos přijít předseda správní rady nemocnice v jednom nedalekém nejmenovaném městě. Navrhl prý, aby na oddělení péče o dlouhodobě nemocné – LDN, byly obyčejné postele nahrazeny patrovými palandami, takže by se na každý pokoj vešel dvojnásobný počet pacientů. Jak by ale sestry a doktoři babičky a dědečky, kteří už se stěží hýbou, dávali nahoru a pak zase z paland sundávali dolů, už neprozradil. Možná vymyslel i plány na nějaký tajný mini jeřáb. Nezbývá než doufat, že se o tom nedozví ministerstvo zdravotnictví, zřejmě by jeho patent okamžitě zavedlo v celé republice v rámci zkvalitnění lékařské péče. A možná by pak ty postele neměly pouze dvě patra.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video