K pomníku hrdinů vyrazili na kole

Dana Studničková 2011-05-22 00:00:00

Černčice – Uctít památku černčických občanů, kteří položili své mladé životy v samém závěru války dne 9. května 1945 u obce Brandýsek nedaleko Slaného, když na tanku ukazovali vojákům Rudé armády cestu na Prahu, se vypravilo osm cyklistů. Akci pořádal Obecní úřad Černčice. Duchovním otcem tohoto nápadu byl profesor Jaroslav Řeřicha, který se nenápadně  zmínil na zasedání kulturní komise, když se vedla rozprava o kulturních akcích pro občany. 

A cyklistům stačí málo, hlavně když znají cíl, trasu si vyberou tu nejklidnější, kilometrů akorát na celodenní výlet a navíc se šlechetným cílem. Ne jinak tomu bylo v sobotu 7. května, kdy se ráno v devět hodin vypravilo 8 náhodných reprezentantů obce (milovníků cyklistiky). Jelo se za krásného jarního počasí přes Peruc, dále na Vrané, Páleč, Zlonice, Beřovice, Žižice, Třebušice s cílem v Brandýsku lehce po poledni. Za účastníky výletu položil kytici k malému pomníčku nejmladší člen výpravy Radek Cvešpr. Pak skupina poobědvala v Knovízi, zpět jela přes Slané na Vrané, Peruc.
Starosta obce Jindřich Šus si pochvaloval: Účastníkům se 82 km na kole velmi líbilo. Je potěšující, že o památné místo je velmi dobře pečováno, za což patří místním občanům velké dík. V tomto smyslu bude také zaslán starostou obce Černčice na OÚ v Brandýsku děkovný dopis. Všichni pevně věří, že se začíná rodit nová tradice.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video