Úvod   /   Zprávy   /   Vítej, jaro

Vítej, jaro

Lucie Steklá 2019-03-27 13:02:47

Březno (lus) První větší akce letošní sezony ve skanzenu v Březně u Postoloprt přivítala jaro. Jarilo nabídlo návštěvníkům pravěké vaření, stavění, vyrábění, bubnování, zahradničení i zahánění zimy. 

Eva Pecháčková dětem i dospělým ukázala, co se dá vyrobit z lýka a jak si zapískat na oříšek, Michal Hejcman promluvil o zemědělském experimentování, Iva Hluštíková představila nový projekt Kořínek (informace o něm přineseme v příštím vydání Lounského Pressu), který se v letošním roce ve skanzenu rozjíždí. Stovky návštěvníků, kteří během slunného dne skanzenem prošly, se dozvěděly o stavbě nového domku i historii a výhodách i nevýhodách toho starého, viděly ruční stříhání ovečky. Děti si užily „venkovský život”, plácaly výrobky z hlíny, chodily bosky, pletly z trávy, mlely mouku a byly nadšené. Kdo chtěl, opekl si na ohni buřty. Společně návštěvníci dvě hodiny po poledni vyhnali ze skanzenu zimu. A pomohlo jim k tomu jaro (na snímku dívka s věncem na hlavě), spolu s nímž děti zahnaly moranu až k řece a hodily ji do ní. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video