Jarní záhony zdobí křižovatku, vznikla také květnatá louka

Lucie Steklá 2019-04-22 14:21:41

Jarní květy zdobí křižovatku u Žatecké brány, květnatá louka vzkvétá v ulici Na Horizontu v Lounech.

Louny (lus) Křižovatky u Žatecké brány se zbarvila do žluta. V minulých dnech na ní vykvetly desítky narcisek. Jejich výsadbu na podzim loňského roku zajistilo město Louny na Suzdalském náměstí při výjezdu do ulice Osvoboditelů v Lounech. Výsadba cibulovin má vrátit jarní záhony květin zpět do města. Podle radnice se jedná se o výsadby, které jsou bezúdržbové a jejich jediným nákladem je jednorázová investice na pořízení a výsadbu cibulí. Na křižovatce v těchto dnech květou bílooranžové narcisy, brzy vykvetou také červenooranžové tulipány v kombinaci s další smíšenou barvou narcisů. V Lounech mají do budoucna v plánu rozšiřovat kvetoucí jarní plochy po celém městě.


Město Louny, odbor správy majetku, vymezilo na podzim loňského roku prostor pro vznik květnaté louky v ulici Na Horizontu v Lounech. Květnatá louka bude sloužit k podpoře diverzity rostlinných i živočišných druhů a zvýšení pestrosti okolí.  V rámci vymezení plochy došlo k osetí směsí pro květnaté louky ve složení Řebříček obecný (Achillea millefolium), Rmen barvířský (Anthemis tinctoria), Sedmikráska obecná (Bellis perennis Monstrosa Aetna), Chrpa modrá (Centaurea cyanus), Krásnoočko barevné (Coreopsis tinctoria Dwarf Mix), Mrkev obecná (Daucus carota), Hvozdík kartousek (Dianthus carthusianorum), Hadinec obecný (Echium vulgare), Sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica), Kokarda osinatá (Gaillardia aristata), Večernice vonná (Hesperis matronalis Mixed), Kopretina bílá (Leucanthemum vulgare), Lnice marocká (Linaria maroccana Fairy Bouquet), Len vytrvalý (Linum perenne), Měsíčnice roční (Lunaria annua), Kohoutek věncovitý (Lychnis coronaria), Sléz pižmový (Malva moschata), Pomněnka rolní (Myosotis arvensis), Pupalka dvouletá (Oenothera biennis), Dobromysl obecná (Origanum vulgare), Silenka svazčitá (Silene armeria Elektra), Divizna černá (Verbascum nigrum), Rozrazil klasnatý (Veronica spicata). 

V současné době je prováděna výroba oplocení a informační cedule, která bude umístěna v co možná nejkratší době. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video