Turistická sezona odstartovala. V Postoloprtech ji zahájila agentura Dolní Poohří spolu s turisty

Lucie Steklá 2019-04-24 13:54:29

Postoloprty (tab) Více než dvě stovky turistů zahájily v Postoloprtech, i přes velmi chladné počasí, turistickou sezonu v Dolním Poohří. Slavnostní zahájení bylo součástí tradičního pochodu - Prtského špacíru okolím Postoloprt.

Pěší turisty a cyklisty vyslaly na cestu pohádkové bytosti Dolního Poohří. Na postoloprtském náměstí vítaly turisty víly Egerie a Ohřinka a bavil je Ohřínek, pohádkové postavy Dolního Poohří. Na cestu si pěší i cyklisté odnášeli mapy, průvodce a publikace, které vydává Destinační agentura Dolní Poohří, děti pak vyrážely s rybičkami z balónků. „Když jsem ráno jel do Postoloprt, sněžilo. Nevěřil jsem, že vůbec někdo přijde. Velká účast mě proto opravdu příjemně překvapila,“ řekl při zahájení sezony ředitel Destinační agentury Lukáš Pichlík. 

Na jednu ze čtyř tras v délkách osm až 42 kilometrů vyrazilo 213 turistů. Dorazily především rodiny s dětmi. „Největší zájem byl o dětskou trasu, na kterou se vydaly asi tři čtvrtiny všech účastníků Prtského špacíru. Cestou je čekaly úkoly a návštěva rodinné farmy,“ prozradil ředitel pořádajícího Kulturního zařízení města Postoloprty Pavel Panenka. Asi padesátka výletníků se vydala na trasu směr zámek Nový Hrad v Jimlíně, kde mohli využít prohlídek zdarma. „Prohlídku zámku využilo dvanáct turistů, po prohlídce je pak čekalo šermířské vystoupení,“ informoval ředitel zámku Josef Kabát.

Součástí slavnostního zahájení sezony i samotného pochodu byl křest letošních nových publikací Destinační agentury. Vodou z Ohře ředitel agentury společně se starostou města Postoloprty Zdeňkem Pištorou a předsedou správní rady Destinační agentury Jaroslavem Špičkou pokřtili nové díly Toulek Dolním Poohřím s… V nich méně známými místy regionu provází slavné osobnosti. „Letos zveme návštěvníky například k Nechranické přehradě s Fridrichem z Pětipes, spisovatel Franz Kafka provází Podbořanskem, malíř Zdeněk Sýkora Lounskem. Nových dílů je celkem šest, navazují na loňskou sérii sedmi průvodců,“ dodává ředitel agentury.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video