Turistická sezona odstartovala. V Postoloprtech ji zahájila agentura Dolní Poohří spolu s turisty

Lucie Steklá 2019-04-24 13:54:29

Postoloprty (tab) Více než dvě stovky turistů zahájily v Postoloprtech, i přes velmi chladné počasí, turistickou sezonu v Dolním Poohří. Slavnostní zahájení bylo součástí tradičního pochodu - Prtského špacíru okolím Postoloprt.

Pěší turisty a cyklisty vyslaly na cestu pohádkové bytosti Dolního Poohří. Na postoloprtském náměstí vítaly turisty víly Egerie a Ohřinka a bavil je Ohřínek, pohádkové postavy Dolního Poohří. Na cestu si pěší i cyklisté odnášeli mapy, průvodce a publikace, které vydává Destinační agentura Dolní Poohří, děti pak vyrážely s rybičkami z balónků. „Když jsem ráno jel do Postoloprt, sněžilo. Nevěřil jsem, že vůbec někdo přijde. Velká účast mě proto opravdu příjemně překvapila,“ řekl při zahájení sezony ředitel Destinační agentury Lukáš Pichlík. 

Na jednu ze čtyř tras v délkách osm až 42 kilometrů vyrazilo 213 turistů. Dorazily především rodiny s dětmi. „Největší zájem byl o dětskou trasu, na kterou se vydaly asi tři čtvrtiny všech účastníků Prtského špacíru. Cestou je čekaly úkoly a návštěva rodinné farmy,“ prozradil ředitel pořádajícího Kulturního zařízení města Postoloprty Pavel Panenka. Asi padesátka výletníků se vydala na trasu směr zámek Nový Hrad v Jimlíně, kde mohli využít prohlídek zdarma. „Prohlídku zámku využilo dvanáct turistů, po prohlídce je pak čekalo šermířské vystoupení,“ informoval ředitel zámku Josef Kabát.

Součástí slavnostního zahájení sezony i samotného pochodu byl křest letošních nových publikací Destinační agentury. Vodou z Ohře ředitel agentury společně se starostou města Postoloprty Zdeňkem Pištorou a předsedou správní rady Destinační agentury Jaroslavem Špičkou pokřtili nové díly Toulek Dolním Poohřím s… V nich méně známými místy regionu provází slavné osobnosti. „Letos zveme návštěvníky například k Nechranické přehradě s Fridrichem z Pětipes, spisovatel Franz Kafka provází Podbořanskem, malíř Zdeněk Sýkora Lounskem. Nových dílů je celkem šest, navazují na loňskou sérii sedmi průvodců,“ dodává ředitel agentury.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video