Pivní koktejly zamíchaly Chrámem, žateckým barmanům šly pěkně od ruky

Veronika Salášková 2012-02-04 00:10:00

Žatec – Již čtvrtý ročník barmanské soutěže Žatecké pivo Cup 2012 se konal ve středu 25. ledna v Chrámu chmele a piva. V jeho restauraci U orloje se spolu střetlo 56 soutěžících z celé České republiky. Žatečtí slavili úspěch, když se z jejich čtyř zástupců jeden umístil na čtvrtém místě a další získal ocenění poroty.

Barmanské klání uspořádalo Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Žatec, s. r. o. pod záštitou České barmanské asociace. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – 38 z nich patřilo do kategorie junior classic pro žáky středních škol a zbylých 18 do classic profi, v níž jsou zařazeni ti, kteří pracují v barmanské profesi.
Za úkol dostali barmani umíchat nápoj podle vlastního receptu, v němž bude použité jakékoli žatecké pivo, přitom junioři měli předepsaných minimálně 6 cl a profíci 10 cl. Další podmínkou bylo, že další ingredience např. šťávy a sirupy musely být vzaty od sponzorů soutěže – Coca Cola a Monin a alkoholické nápoje museli být pouze od značkových výrobců. Limit na přípravu pěti sklenic nápoje byl sedm minut. Na soutěžící si posvítily hned dvě komise. Nejprve při přípravě technická, která hodnotila připravenost a správnost použitého inventáře, hygienu, technickou stránku přípravy, zručnost a osobní vystupování barmana. Následně byly nápoje odneseny k posouzení jakostní komisi, která posoudila jejich vzhled, teplotu, chuť, ozdobení a vůni.
„Každá komise má hodnotící tabulky, kde jsou přesně stanovená kritéria a jejich bodové ohodnocení. Od komisařů se výsledky zadávají rovnou do počítače,“ vysvětlil nám Alexandr Kohút, učitel odborných předmětů na pořádající škole.
Vítězové obou kategorií postupují do celostátního kola, na umístěné na prvním až třetím místě čekal pohár a každý soutěžící dostal účastnický list. Barvy pořádající školy hájila čtveřice žáků, která obstála se ctí. V konečném pořadí se nejlépe umístil Petr Štorkán, který skončil na nepopulárním čtvrtém místě. Druhým výrazným úspěchem žateckých reprezentantů bylo ocenění komise za Nejlepší technickou práci, které získal Martin Vostřel.

 

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video