V Mnichovském Týnci to výstavě slušelo

Lucie Steklá 2019-07-19 11:21:57

Putovní výstava Má vlast cestami proměn je již druhým rokem k vidění v Mnichovském Týnci. Tuto neděli se koná její slavnostní ukončení.

„Rádi uvítáme autory proměn Ústeckého kraje i všechny příznivce a podporovatele u sklenky vína a podělíme se o zážitky i zkušenosti. Přijeďte se podívat, jak vaše proměny vidí v místech, kam výstava v rámci svého putování zavítá,“ uvedla za organizátory výstavy v Mn. Týnci Vlasta Frázová.

Kamenné Srdce kraje, které je symbolem tohoto projektu, do Týnce přiveze Jana Červinková, členka organizačního týmu. „Srdečně vás zveme na neformální setkání u příležitosti ukončení výstavy Má vlast cestami proměn v Mnichovském Týnci. Koná se tuto neděli, 21. července od půl čtvrté odpoledne. Sejdeme se před kaplí sv. Václava v Mnichovském Týnci,“ dodala. Akci společně pořádá obec Chožov a Spolek přátel Mnichovského Týnce.

Sedm panelů je umístěno před kaplí sv. Václava a mezi devatenácti proměnami najdete zrekonstruovaný pomník padlým v Mnichovském Týnci, obecní studnu na obnovené návsi v Hrobčicích, obecní minimuzeum v Lovečkovicích, kapličku u Starého mlýna v Dolánkách a prostor Zanádraží v Ústí nad Labem. Najdete i další proměny z krajů Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a z Prahy.

V neděli 21. července v 15.30 se s výstavou v Mn. Týnci rozloučí. „Srdečně zveme na neformální setkání u sklenky vína a místních sýrů. K vidění bude i symbol projektu, kamenné srdce Ústeckého kraje,“ dodávají organizátoři. Další cesta výstavy vede do Barokního areálu Žíreč u Dvora Králové na Svatoanenské zahradní slavnosti.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video