Lidí bez práce nepatrně ubylo

Lucie Steklá 2019-09-24 08:26:00

Okres Louny (lus) Více než dva a půl tisíce lidí v okrese Louny eviduje úřad práce jako uchazeče o zaměstnání. Práci hledá 2 748 osob.

Jak už bývá obvyklé, více než polovina evidovaných jsou ženy. Do posledního čtvrtletí letošního roku Lounsko, Žatecko a Podbořansko vstupuje s nezaměstnaností 4,3 procenta. Je to jen o šest desetin procenta třetí nejvyšší nezaměstnanost v rámci kraje, nad naším okresem je mostecký (4,8) a nejhůře je na tom chomutovský (4,9). Lounský úřad práce přitom nabízí bezmála dva tisíce volných pracovních míst a na jedno takové připadá 1,3 uchazeče.  

V podílu nezaměstnaných je okres Louny šestým v republikovém žebříčku, a to i přes to, že lidí bez práce meziměsíčně ubylo o 1,2 procenta.

Z Lounska evidují nejvíce uchazečů o práci ve městech Louny (567) a Postoloprty (199). Z obcí má toto nelichotivé prvenství Peruc, kde zaměstnání hledá 62 obyvatel, třiačtyřicet lidí práci shání v Cítolibech, šestatřicet v Černčicích, jen o čtyři méně v Dobroměřicích. V přepočtu na počet obyvatel mají nejvyšší nezaměstnanost z obcí Lounska Kozly (5,49 procenta), kde z 91 obyvatel ekonomicky aktivních práci nemá pět, druhé v pořadí jsou Cítoliby, kde ze se-dmi stovek osob práci hledá osmatřicet (5,41 procenta).

Nejvyšší nezaměstnanost v okrese má ale město Postoloprty, činí 5,83 procenta a bez práce je tam 181 lidí z tří tisíc. V Lounech úřad práce eviduje jako uchazeče o zaměstnání 501 lidí (4,24 procenta).


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video