Provoz na trati plně obnoven, probíhají ještě opravy mostů

Lucie Steklá 2019-12-10 14:29:00

Hřivice, Domoušice (lus) Rekonstrukci čtrnácti mostních objektů dokončují stavební firmy na trati Louny – Rakovník. Jedná se o práce na osmikilometrovém úseku trati mezi Hřivicemi a Domoušicemi, které investor spojil s celkovou opravou trati.

Stavební práce byly zahájeny v polovině srpna s plánovaným dokončením k poslednímu říjnu. „V převážné míře se jednalo o běžné opravy a sanace mostních objektů. Specifický byl jeden trubní propustek, kde jsme vkládali nové potrubí pomocí řízené-ho protlaku,“ charakterizuje projekt hlavní stavbyvedoucí Petr Novák ze závodu mostních a inženýrských staveb. Společným rysem oprav byly sanace mostních křídel, dláždění, injektáže kamenných částí, dozdívání chybějících bloků či otryskání a přespárování zdiva. U některých objektů došlo navíc k navýšení říms a jiným dodatečným betonážím.

Dokončovací práce na mostních objektech budou probíhat až do poloviny prosince, již za plně obnoveného provozu na trati, k němuž došlo na konci října.

Plánovanou modernizaci jednokolejné trati v úseku Domoušice - Hřivice uspíšila květ-nová nehoda nákladního vlaku. Spolu s celkovou opravou trati, jejímž cílem bylo zvýšení rychlosti z původních 50 km/h na 70 až 90 km/h, nechala Správa železniční a dopravní cesty opravit také sedm mostů a sedm propustků, které se na ní nacházejí.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Varhany a chrámový sbor na poutní mši sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.

Přehrát video
Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video