ČTENÁŘI NÁM PÍŠÍ: Předvánoční putování po československém opevnění na Kočičáku

Lucie Steklá 2019-12-28 10:57:00

Po domluvě pro naši skupinu ve složení Dolejší Eduard, Dolejší Václav, Dolejší Luboš a Tajc Miloš přijel velitel bunkráků Jiří Piramovský a odvezl nás do areálu na „Kočičáku“ kde nám popsal celkem podrobně o všem dění a plánech do budoucna.

Provedl nás jednotlivými pevnůstkami i s velmi podrobným výkladem i s jejich zázemím. Viděli jsme také zástavu 46 pěšího praporu dislokovaného v Chomutově. Tento prapor byl, vzhledem k tehdejším okolnostem, vyšíván Spolkem dam a dívek v Lounech (je na něm vyšito „věnovaly Louny“).

Viděli jsme i pokusy o vniknutí do objektů, které byly eliminovány. Pan Piramovský se také zmínil o plánech na objekty v Lounech. V lednu až únoru, pokud to počasí dovolí, bude vyčištěn objekt na výstavišti. Z Loun jsme odjížděli v devět hodin ráno, ze zajímavého výletu jsme se vrátili v jednu odpoledne.

Děkujeme tímto panu Piramovskému za velice obsáhlý výklad a čas, kdy se nám pečlivě věnoval a skláníme se před všemi, kolik práce a času celá skupina tomuto koníčku věnovala.

S přáním celé partě přejeme hodně štěstí zdraví v Novém roce a ať se jim jejich plány splní.

 P. S. Byl to dobře prožitý sváteční den a doporučuji spoluobčanům a milovníkům historie a přírody, aby si udělali výlet, neboť to nebude promarněný čas. S úctou Eduard Dolejší


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video