Partnerská spolupráce měst Louny a Zschopau

Ladislav Bába 2021-07-09 14:32:10

Jak se říká, do Německa, v našem případě do Zschopau se jezdilo od nepaměti. Nejen za „oficiální“ kulturou, ale hlavně za nákupy. Ostatně, první pořádný foťák na kinofilm (Prakticu) jsem měl odtud i já. A filmy ORWO jsme s kamarády vozily skutečně po stovkách. Dámy si jistě vzpomínají na záclony, dětské botičky a různé vánoční dobroty

.

Nutno dodat, že různé hudební či taneční soubory tam jezdily celkem pravidelně. Pokud se nepletu, tak příští rok to bude 50 let od založení tradice partnerství Loun s německým městem Zschopau. Po roce 1989 se jezdí či jezdilo každý rok. Korona to v posledních letech přerušila, ale určitě se bude ve spolupráci pokračovat. Nejde jen o letní střelecké slavnosti, ale i o adventní čas, který má v těchto krajích své neopakovatelné kouzlo. Zámecké a střelecké slavnosti (Schloss und Schützenfest) mají už velkou tradici. Konají se v areálu zámku Wildeck a jeho okolí a každoročně se účastní snad všichni obyvatelé tohoto malebného města. Velkou událostí býval, ale věřme, že i nadále bude slavnostní průvod mě-stem. Bylo velkou ctí pro každý spolek, aby se návštěvníkům předvedl a téměř vždy v historických krojích!. Kulisou oslav jsou, jak jinak, výstřely z děl a pušek přítomných střelců.

Text a foto: Ladislav Bába


Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video