Z kroniky: Na páteckém zámku byl před jedenácti lety vysvěcen nový zvon

Ladislav Bába 2021-11-17 19:58:15

Byla to tenkrát velká sláva. Neděle 5. září 2010 se zapíše do historie Pátku opravdu velkým písmem. Již dlouho před zahájením mše svaté se v okolí zámku začali shromažďovat jak věřící, tak i mnoho dalších hostů. Součástí mše totiž bylo i vysvěcení nového zvonu, který bude ozdobou zámecké věžičky. Tak o události tehdy psal Press a dále pokračoval.

    

     Půvabný zámeček patří řádu premonstrátů a mši svatou celebroval nejvyšší duchovní řádu Mons. Michael Josef Pojezdný, toho času již 70 opat strahovský. Krásný zvon je zasvěcen sv. Panně Marii, a jak řekla paní Milena Hubičková, cena zvonu je něco málo přes sto tisíc korun. Na částku se složili rodáci a přátelé obce Pátek.

     Při své řeči Mons. Pojezdný vyslovil přání, aby zvon oznamoval převážně hezké a dobré události a poděkoval všem, kteří se jakkoliv podíleli na výrobě zvonu. Někteří rodáci přispěli opravdu významnou částkou, ovšem přesto si dovolím říci jedno jediné jméno. To je paní Milena Hubičková, která neúnavně věnuje veškerý svůj čas právě páteckému zámku. I při mši stála skromně stranou a jen místní vědí, že díky její aktivitě už před dvěma roky dostal zámek krásně opravené věžní hodiny, psalo se před jedenácti lety.


Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video