Stavbu plavecké haly zdržely chyby v projektu

Lucie Steklá 2020-07-22 16:27:00

Louny (lus) Historicky největší investice Loun je hotová. V pondělí 29. června město převzalo stavbu plavecké haly. Po prázdninách by se měl bazén otevřít veřejnosti.

,,Nový bazén otevřeme hned po prázdninách a nebude stát více, než jsme očekávali při podpisu smlouvy. Ano, pokud si nemůžete vzpomenout na žádnou veřejnou zakázku, která by stála stejně při zadání jako při odevzdání, tak já také ne. O to pyšnější jsem na práci všech lidí, kteří se o to zasloužili,“ uvedl lounský starosta Pavel Janda.  

Cenu za výstavbu se tedy podařilo dodržet, naopak termín dokončení ne. Stavbu zdržely o více než dva měsíce chyby v projektu. V průběhu výstavby byly schváleny vícepráce a méněpráce. Po zohlednění všech změn je celková cena stavby plavecké haly 218 723 478 korun. ,,Což je o 217 193 korun méně než při uzavření smlouvy,“ vypočetla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru rozvoje města lounské radnice, s tím, že podle radou schváleného dodatku č. 4 byl odsouhlasen termín ukončení stavby 26. června. Město za stavbu plavecké haly nebude odvádět státu daň z přidané hodnoty, cena je konečná.

Zpoždění stavby nebylo způsobeno ,,koronakrizí“, i když i to zhotoviteli přineslo nemalé komplikace v dodávkách materiálů, vybavení i výpadku odborných profesí, ale chybami v projektové dokumentaci. ,,Ty si vyžádaly přepracování původně navržených řešení, jež musely být následně i dodatečně schváleny,“ dodala Sunkovská. K zásadním problémům, na které se přišlo až při stavbě, patřilo podle ní nedostatečné projekční řešení některých bazénových technologií, musely se také doplnit rozvaděče elektrické energie a některé rozvody. Objevil se nesoulad projektové dokumentace s požárně bezpečnostními požadavky, dodatečně se řešila kouřová čidla, doplnily se klapky vzduchotechniky, chyběly revizní otvory, požárně odolné stropy nebo požární roleta v baru. „Dále jsme museli dát stavbu dodatečně do souladu s hygienickými předpisy, instalovat se musel odtah k digestoři v mokrém baru, upravovala se chlorovna,“ přiblížila Sunkovská.

Město proto jedná o slevě z ceny projektové dokumentace. Požaduje deset procent, což je přibližně 250 tisíc korun. V období prázdnin se zahájí zkušební provoz bez veřejnosti, v září je předpokládáno zahájení provozu plavecké haly pro veřejnost. ,,Bazén nabídne samostatný oddělený batolecí bazén pro maminky s dětmi do tří let, plavecký bazén 25 m s šesti dráhami a pohodlným vstupem přes schodiště, relaxační bazén, divokou řeku pro odvážnější, tobogán a vířivku. Součástí objektu bude také posilovna. Nejen seniorům nabídne parní lázeň a masáže. Samostatnou částí je wellness zahrnující dva druhy saun, odpočinkovou zónu s přímým napojením na občerstvení a několika druhy ochlazoven, mezi kterými nechybí ani dva venkovní ochlazovací bazénky. Vše je vzájemně propojené,“ přiblížil podobu haly starosta.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video