Nafoukne petice peruckou školku?

Pavel Macák 2012-04-18 00:17:00

Peruc – Chceme rozšířit kapacitu školky! Volají maminky v Peruci a přilehlých obcí směrem k obecnímu úřadu. Aby dodaly svému hlasu váhu, sepsaly petici. Plně vytížená perucká školka totiž letos z důvodu nedotatku místa nemohla přijmout 15 dětí.  Tedy skoro celou polovinu přihlášených k zápisu. Petiční archy za jediný týden od uveřejnění podepsalo přes 150 místních občanů, což dokládá, že jde opravdu o palčivou otázku.

„Maminky jsou rozhořčené, že nemají, kam dát své děti. Mnohým z nich končí mateřská, měly by nastoupit do práce, a v okolí jsou školky taky plné. Prodávají se tu stavební parcely, stěhují se sem mladí lidi, takže by se i rozšířená školka určitě využila. Navíc děti ve školce jsou budoucností základní školy a vlastně i celého života v obci,“ zdůvodňuje vznik petice její iniciátorka Martina Becková z Peruce.
„Už před pár lety se tu uvažovalo o přístavbě ke stávající školce, ale zastupitelstvo to odmítlo. Přitom mohlo jít o jednoduchou dřevostavbu, která mohla být do tří měsíců postavená. Levnější variantou by mohlo být třeba zřízení třídy předškoláků ve škole, nebo něco podobného,“ hledá možnosti řešení Becková.
Petice dala do pohybu i dění na radnici. „Hledáme, jak to celé vyřešit nějakým dočasným finančně schůdným způsobem. V zásadě jsou dvě varianty: buď zřídit nultý ročník ve škole, nebo nějaké odloučené pracoviště mateřské školy. Zvýšení kapacity stávající budovy je z důvodu hygienických a jiných norem nemožné. Předpisy jsou na to velmi přísné. A novostavba je zase záležitostí několika miliónů. Letos a příští rok bude dětí nejvíce, ale pak počítám s poklesem a za tři roky budeme rádi, když dáme dohromady jednu třídu,“ reagovala na dotaz perucká místostarostka Šárka Křepčíková. Návrhy řešení předložil radním městyse starosta Antonín Lanc až po naší uzávěrce.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video