Labutí píseň zněla ve skanzenu, tento víkend uvítají podzim

Lucie Steklá 2020-09-17 14:11:00

V duchu řemesel a raného středověku se nesla poslední prázdninová akce v archeoskanzenu ve Březně sobotní labutí píseň prázdnin. Tento víkend mohou zájemci v archeoskanzenu uvítat podzim na tradičním Kvaši.

Na návštěvníky čekal rituál přinesení ohně a požehnání novému domu, stříhání ovcí, lukostřelba, košíkářství, výroba kožených plácaček na mouchy, tesání dřevěných koryt, mletí mouky, vaření, pečení chleba, nechyběla archeologická přednáška a další zajímavosti ze světa našich prapředků. Děti se mohly zapojit do tvoření s Kořínkem, přírodním klubem, který našel zázemí právě ve skanzenu. 

Začátek podzimu s jídlem pitím a pravěkem... to nabídne v sobotu 19. září skanzen ve Březně. Návštěvníci uvidí jak se oralo a co se selo, čeká je ukázka orby a výroby rádla, plodiny naše i cizí, jídlo v exotických zemích, jídlo v časech hladu, jedlé plevely a co se dá jíst v přírodě, kvašené nápoje - víno, cider, kvas, moštování pro děti, ukázka zpracování zvířete od stažení z kůže, až do kotlíku, výroba žaludové kávy, pečení placek a chleba..oheň k opékání...tak přijďte a ochutnejte pravěk! 

Kvaš začíná v 10 hodin. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video