Labutí píseň zněla ve skanzenu, tento víkend uvítají podzim

Lucie Steklá 2020-09-17 14:11:00

V duchu řemesel a raného středověku se nesla poslední prázdninová akce v archeoskanzenu ve Březně sobotní labutí píseň prázdnin. Tento víkend mohou zájemci v archeoskanzenu uvítat podzim na tradičním Kvaši.

Na návštěvníky čekal rituál přinesení ohně a požehnání novému domu, stříhání ovcí, lukostřelba, košíkářství, výroba kožených plácaček na mouchy, tesání dřevěných koryt, mletí mouky, vaření, pečení chleba, nechyběla archeologická přednáška a další zajímavosti ze světa našich prapředků. Děti se mohly zapojit do tvoření s Kořínkem, přírodním klubem, který našel zázemí právě ve skanzenu. 

Začátek podzimu s jídlem pitím a pravěkem... to nabídne v sobotu 19. září skanzen ve Březně. Návštěvníci uvidí jak se oralo a co se selo, čeká je ukázka orby a výroby rádla, plodiny naše i cizí, jídlo v exotických zemích, jídlo v časech hladu, jedlé plevely a co se dá jíst v přírodě, kvašené nápoje - víno, cider, kvas, moštování pro děti, ukázka zpracování zvířete od stažení z kůže, až do kotlíku, výroba žaludové kávy, pečení placek a chleba..oheň k opékání...tak přijďte a ochutnejte pravěk! 

Kvaš začíná v 10 hodin. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video