Středověká dílna oslavila výročí položením základního kamene

Lucie Steklá 2020-09-25 16:55:00

Oblastní muzeum v Lounech připravilo na uplynulý víkend opravdu skvělou akci. Stalo se tak v rámci oslav 500 let od položení základů chrámu sv. Mikuláše.

Na Mírovém náměstí se konala po celý den ,,Středověká dílna“. K vidění byl tesařský dvůr s dřevěným jeřábem, historické míchání malty, kamenická huť či kovář, bednář, hrnčíř a kamnář. Zájemci si jednotlivá řemesla mohli vyzkoušet. U každého odvětví pak ten či onen řemeslník vysvětlil, jak a co právě dělá. Nechyběly komentované prohlídky kostela a také symbolické položení základního kamene. Toho se po symbolickém objetí kostela s kamenem na dřevěné káře ujal lounský místostarosta Vladimír A. Hons (na snímku vpravo) a administrátor lounské farnosti Vít Machek (uprostřed) za pomoci řemesla znalých tesařů a kameníků. Program byl doplněn středověkou hudbou Gothien a stánky s občerstvením. V neděli dopoledne se uskutečnila slavnostní bohoslužba v chrámu sv. Mikuláše a poté průvod z kostelů na náměstí a společná modlitba za město. 

Fotogalerii najdete zde.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video