Vysázeli pět desítek ovocných stromů

Lucie Steklá 2020-12-02 20:35:00

V katastru Hříškova proběhla v minulých dnech výsadba jednapadesáti ovocných stromů, které tam dostaly své trvalé místo života.

 Mezi Hříškovem a Hvížďalkou byly podél silnice vysazeny staré odrůdy vysokokmenných třešní, podél silnice do Smolnice to byly hrušně. ,,Doplnila se tak stávající stromořadí, která se stářím postupně vytrácí. Prvotním záměrem bylo, že stromy budou sázet místní občané. Ti se na společné sázení stromů velmi těšili, ale vzhledem k epidemiologické situaci se zastupitelé obce rozhodli stromy zasázet jen se zaměstnanci obce. Nechtěli jsme riskovat zdraví občanů,“ uvedla starostka obce Jana Kalašová. Akci zorganizovala obec Hříškov za finančního přispění ministerstva životního prostředí prostřednictvím Agentury ochrany přírody České republiky a jejího pracoviště CHKO České středohoří.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video