Nemocnice Žatec spouští antigenní testování

2020-12-18 12:38:00

Rovněž žatecká nemocnice se zapojí do testování veřejnosti antigenními testy na nemoc Covid - 19. Odběry jsou dobrovolné a zdarma, zájemci k nim nepotřebují doporučení hygieny ani lékaře, ale je potřeba se předem objednat. V Žatci budou odběry probíhat na stejném místě jako PCR testy, tedy v areálu městské nemocnice v domečku nedaleko budovy zdejší kuchyně. Cesta k odběrovému místu je vyznačena. Objednávat se můžete buď přes elektronický objednávkový systém na webových stránkách www.nemzatec.cz nebo na tel.: linka: 607 056 741, a to ve všední dny mezi 9 a 15 hodinou. V prosinci bude testování probíhat v těchto termínech: 21. 12., 23. 12., 28. 12. a 30. 12. vždy od 14 do 18 hodin. V lednu pak ve stejném čase ve dnech 4. 1. až 8. 1. a 11. 1. až 15. 1. Znovu připomínáme, že na test je potřeba se předem objednat.

Otestovat se mohou nechat všechny osoby, které mají zdravotního pojištění. Na odběrovém místě předloží průkaz pojištěnce, občanský průkaz nebo náhradní osobní doklad. „Výsledek vyšetření bude znám v rozmezí 20 - 30 minut od samotného stěru. Testovaný obdrží „Potvrzení o provedení a výsledku testu“. V případě pozitivity bude na místě proveden PCR test stěrem, výsledek bude znám nejdříve za 36 hodin. Testovaný musí dodržet karanténu a pokyny Krajské hygienické stanice,“ uvádí kromě jiného na svém webu Nemocnice Žatec.

Lidé se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1 krát za 5 dní. Nejedná se tedy o jednorázovou akci jako v jiných zemích. Dobrovolné antigenní testování probíhá v ČR od 16. prosince do 15. ledna 2021. (id)

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video