U synagogy vzpomněli na oběti holocaustu, květiny z pamětní desky za pár dní zmizely

Lucie Steklá 2021-02-12 08:37:00

Vinou vládních opatření se letošní Den památky obětí holocaustu konal bez přítomnosti veřejnosti. K lounské synagoze přišel uctít památku starosta Pavel Janda a místostarosta V. A. Hons. Stalo se tak ve středu 27. ledna a oba představitele doprovodil také ředitel Městské policie Louny Radek Baláš.

 Na lounské synagoze byla pamětní deska slavnostně odhalena 23. června 2014. Mezinárodní den památky obětí holocaustu připadá na 27. ledna. Byl vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů 1. listopadu 2005. Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů Židů, 220 tisíc Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době holocaustu za druhé světové války. Datum 27. ledna bylo vybráno záměrně, jelikož 27. ledna 1945 byl Rudou armádou osvobozen nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim-Březinka. Česká republika vyhlásila 27. leden významným dnem poprvé v roce 2000 z iniciativy České rady pro oběti nacismu, Federace židovských obcí v ČR. Text, foto: Ladislav 

Bezohlednost lidí nezná meze. Jak upozornila lounská radnice na svém webu, rukám nenechavců neunikly ani květiny u pamětní desky.

,,Když se ve čtvrtek 27. ledna u příležitosti Dne památky obětí holokaustu uskutečnil před synagogou pietní akt konající se s ohledem na vládní protiepidemická opatření bez účasti širší veřejnosti, nikdo z přítomných netušil, že květinový dar bude vzpomínkou pouze do víkendu. Nestalo se tak ovšem vinou mrazivého počasí! To si „jen“ někdo z nás květinou pravděpodobně zkrášlil vlastní domácnost, ozdobil hrob svých předků či potěšil své blízké. Město Louny se tímto „omlouvá“ neznámému nenechavci za přidělávání práce tím, že si sám musel z květin odstranit stuhy s věnováním…,” uvedla radnice.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video