Otužilce do řeky nepustila zvýšená hladina řeky

Lucie Steklá 2021-02-17 18:00:00

Otužilci se o první únorový víkend do Ohře neponořili. Sice by se letošní ,,smočení v Ohři“ nebylo kvůli omezení shromažďování hromadnou akcí, ale za dodržení daných podmínek by se uspořádat dala, akci zrušila zvýšená hladina řeky Ohře.

,,Je nám líto, ale k omezení shromažďování se přidalo ještě odpouštění Nechranic a to už znamená moc vody na vstup. Jak se říká na vesláku, při třech kostkách na pilíři mostu do vody nelez. Vážíme si vaší podpory, možná uspořádáme náhradní termín, ale pro teď to opravdu definitivně rušíme,“ uvedli organizátoři z Přívozu LN. Hladina Ohře začala stoupat v pátek poté, co vodní nádrž Nechranice začala kvůli tání sněhu upouštět vodu.
Na první stupeň povodňové aktivity, tedy bdělosti, se řeka dostala v pátek 5. února ve 4.50 hodin s průtokem 160 m kubíků vody. Tento stav, tedy výše hladiny 400 cm, trval do pátečního poledne, kdy hranici povodňového stupně řeka naposledy překročila v 11.50 hodin. Od dvanácté hodiny řeka již nestoupala, jen mírně klesala a tento stav trval do sobotního dne. Pod 390 cm hladina Ohře klesla až v sobotu v deset hodin večer. V neděli se řeka pomalu ,,uklidňovala“, klesala hladina i průtok. V pondělí ve dvě hodiny odpoledne hladina Ohře dosahovala výšky 331 cm s průtokem 103 metrů krychlových za sekundu. Výši hladiny Ohře v pátek vyfotil Petr Ipser.
Rekord hladina Ohře v Lounech překonala před deseti lety. Tehdy při víkendové povodni 14. až 16. ledna, v době kulminace, v sobotu vpodvečer, hladina v Lounech dosáhla 562 centimetrů. To bylo nejvíc od roku 1968, kdy byla dostavěna nechranická přehrada. Průtok ale ještě za rekordem zhruba o deset procent zaostával kvůli změnám koryta řeky. Voda tehdy v Lounech zaplavila zahrádkářské kolonie a výstaviště. Obrovská jezera se vytvořila u Postoloprt, Lenešic, Černčic, Vršovic i dále po proudu řeky. Pod vodou a uzavřené byly silnice mezi Oborou a Počedělicemi a mezi Černčicemi a Vršovicemi.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video