Obnovená alej a cesta ke kapličce na Předměstí

Lucie Steklá 2021-02-18 13:14:34

Louny (lus) V závěru loňského roku byla dokončena obnova stromořadí podél zaniklé cesty, která vede ke kapličce a lesu Louny – Předměstí.

 Během realizace byla obnovena zaniklá cesta v krajině přírodního charakteru vedoucí k lesu a ke kapličce. Cesta je doplněna ovocnými i alejovými stromy. Konkrétně se jedná o padesát kusů třešní, dvaadvacet jabloní, devatenáct hrušní, patnáct slivoní, osmnáct dubů a dvě lípy. Současně s ob-novou stromořadí byla také provedena obnova trávo-bylinných porostů krajinnou směsí s příměsí jetelovin. ,,Založen byl také biokoridor s názvem LK 21-22, kde bylo vysazeno 170 ks odrostků dubů, habrů, javorů, lip, hlohů, borovic a založen kvetoucí luční porost,“ uvedla lounská radnice s tím, že na obnovu stromořadí byla schválena žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, která pokryje devadesát procent nákladů. Město zaplatilo 900 tisíc korun za prosincové sázení, péče v příštích třech letech přijde na dalších 600 tisíc korun.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video