Počet nehod v lednu meziročně stoupl

Lucie Steklá 2021-02-25 18:57:00

Během ledna letošního roku vyjížděli lounští policisté ke sto deseti nehodám. Tento počet vzrostl ve srovnání s loňským lednem o 26 nehod. ,,Během letošního ledna v důsledku nehod naštěstí nezemřel žádný člověk. Loni v lednu zemřela na Lounsku jedna osoba.

 Jeden z účastníků nehod byl však těžce zraněn, 22 osob pak utrpělo lehká zranění. Hmotné škody se vyšplhaly na částku 8,67 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že viníkům nehod udělili policisté pokuty v souhrnné částce téměř 49 tisíc korun. Kromě střetů se zvěří, k nimž tentokrát došlo čtyřiadvacetkrát, byly všechny ostatní kolize zaviněny řidiči motorových vozidel. Nejčastěji to bylo z důvodu nesprávného způsobu jízdy (40) a nepřiměřené rychlosti (30). Zbylých šestnáct střetů bylo zapříčiněno nedáním přednosti v jízdě. Místem většiny nehod byly silnice 2. třídy (33), silnice 3. třídy (26), místní komunikace (22) a silnice 1. třídy (20). Účelové komunikace byly dějištěm šesti kolizí a dálnice tří nehod. Podle zjištění policistů byli v lednu celkem tři viníci dopravních nehod na Lounsku pod vlivem alkoholu.

Dvakrát během dvou dnů letěl pro zraněné u nehod na Lounsku vrtulník. Ve středu 10. února byl přivolán k nehodě osobního vozu v lounské ulici Myslbekova, k níž došlo po osmé hodině ranní. K nehodě vyjely všechny složky záchranného systému. Řidiči selhalo srdce a následně s autem naboural. Spolupráci všech složek si vyžádala dopravní nehoda osobního auta u Ročova (na snímku). Při nehodě byli dva lidé zraněni. Na místě zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči pomohli zraněného naložit do vrtulníku a řídili dopravu do příjezdu Policie ČR.                                               Text: (lus), foto: HZS Ústeckého kraje


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video