Počet nehod v lednu meziročně stoupl

Lucie Steklá 2021-02-25 18:57:00

Během ledna letošního roku vyjížděli lounští policisté ke sto deseti nehodám. Tento počet vzrostl ve srovnání s loňským lednem o 26 nehod. ,,Během letošního ledna v důsledku nehod naštěstí nezemřel žádný člověk. Loni v lednu zemřela na Lounsku jedna osoba.

 Jeden z účastníků nehod byl však těžce zraněn, 22 osob pak utrpělo lehká zranění. Hmotné škody se vyšplhaly na částku 8,67 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že viníkům nehod udělili policisté pokuty v souhrnné částce téměř 49 tisíc korun. Kromě střetů se zvěří, k nimž tentokrát došlo čtyřiadvacetkrát, byly všechny ostatní kolize zaviněny řidiči motorových vozidel. Nejčastěji to bylo z důvodu nesprávného způsobu jízdy (40) a nepřiměřené rychlosti (30). Zbylých šestnáct střetů bylo zapříčiněno nedáním přednosti v jízdě. Místem většiny nehod byly silnice 2. třídy (33), silnice 3. třídy (26), místní komunikace (22) a silnice 1. třídy (20). Účelové komunikace byly dějištěm šesti kolizí a dálnice tří nehod. Podle zjištění policistů byli v lednu celkem tři viníci dopravních nehod na Lounsku pod vlivem alkoholu.

Dvakrát během dvou dnů letěl pro zraněné u nehod na Lounsku vrtulník. Ve středu 10. února byl přivolán k nehodě osobního vozu v lounské ulici Myslbekova, k níž došlo po osmé hodině ranní. K nehodě vyjely všechny složky záchranného systému. Řidiči selhalo srdce a následně s autem naboural. Spolupráci všech složek si vyžádala dopravní nehoda osobního auta u Ročova (na snímku). Při nehodě byli dva lidé zraněni. Na místě zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči pomohli zraněného naložit do vrtulníku a řídili dopravu do příjezdu Policie ČR.                                               Text: (lus), foto: HZS Ústeckého kraje


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video