Počet nehod v lednu meziročně stoupl

Lucie Steklá 2021-02-25 18:57:00

Během ledna letošního roku vyjížděli lounští policisté ke sto deseti nehodám. Tento počet vzrostl ve srovnání s loňským lednem o 26 nehod. ,,Během letošního ledna v důsledku nehod naštěstí nezemřel žádný člověk. Loni v lednu zemřela na Lounsku jedna osoba.

 Jeden z účastníků nehod byl však těžce zraněn, 22 osob pak utrpělo lehká zranění. Hmotné škody se vyšplhaly na částku 8,67 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že viníkům nehod udělili policisté pokuty v souhrnné částce téměř 49 tisíc korun. Kromě střetů se zvěří, k nimž tentokrát došlo čtyřiadvacetkrát, byly všechny ostatní kolize zaviněny řidiči motorových vozidel. Nejčastěji to bylo z důvodu nesprávného způsobu jízdy (40) a nepřiměřené rychlosti (30). Zbylých šestnáct střetů bylo zapříčiněno nedáním přednosti v jízdě. Místem většiny nehod byly silnice 2. třídy (33), silnice 3. třídy (26), místní komunikace (22) a silnice 1. třídy (20). Účelové komunikace byly dějištěm šesti kolizí a dálnice tří nehod. Podle zjištění policistů byli v lednu celkem tři viníci dopravních nehod na Lounsku pod vlivem alkoholu.

Dvakrát během dvou dnů letěl pro zraněné u nehod na Lounsku vrtulník. Ve středu 10. února byl přivolán k nehodě osobního vozu v lounské ulici Myslbekova, k níž došlo po osmé hodině ranní. K nehodě vyjely všechny složky záchranného systému. Řidiči selhalo srdce a následně s autem naboural. Spolupráci všech složek si vyžádala dopravní nehoda osobního auta u Ročova (na snímku). Při nehodě byli dva lidé zraněni. Na místě zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči pomohli zraněného naložit do vrtulníku a řídili dopravu do příjezdu Policie ČR.                                               Text: (lus), foto: HZS Ústeckého kraje


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video