Díru v rozpočtu zacelí peníze z hazardu

Pavel Macák 2012-06-14 00:03:00

Louny – Místo téměř šestnácti milionů korun, které mělo dostat na účet město Louny ze speciálního fondu ministerstva financí a jeho úřadu pro výběry poplatků z loterií a výherních hracích přístrojů, dostalo zatím město minulý týden pouze 3,25 milionu korun. 

„Asi čtrnáct dnů předtím jsme dostali 193 tisíc a dnes tuto třímilionovou částku. Zbytek, tedy 12 milionů, máme podle ministerstva dostat ve druhé splátce v červenci. Původně slíbenou částku jsme chtěli spravedlivě rozdělit mezi sportovní organizace, kulturní činnost a do charitativních organizací ve městě. Požádali jsme příslušné komise, aby připravily pravidla, podle kterých by se peníze následně rozdělily. Situace v rozpočtu města se ovšem zkomplikovala. Daňová výtěžnost od začátku roku je velice nízká a jsme ve schodku. Proto se rozhodujeme, že s došlými penězi zatím tento schodek vyplníme,“ řekl starosta Radovan Šabata.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video