Výzva Do práce láká k aktivní dopravě

Lucie Steklá 2021-09-21 15:40:00

Je tu zářijová výzva! Do té květnové se na Lounsku zapojilo 115 účastníků.

Louny (lus) Osmadvacet týmů na sklonku jara najíždělo kilometry na kole cestou do práce a zpět domů. Cílem výzvy je více pohybu, radosti ze života, méně emisí a po-moc rozvoji infrastruktury pro kola i pěší. Na Lounsku se do květnové výzvy Do práce na kolo aktivně zapojilo 115 účastníků, kteří dohromady na kole ujeli 32 144 kilometrů. Další aktivní účastníci výzvy pěšmo či poklusem nasbírali 6 029 kilometrů. Průměrně lidé, kteří se do výzvy Do práce zapojili, za květen najezdili/nachodili 332 kilometrů. Vyhlašování a odměnění účastníků z Lounska se uskutečnilo na Červeňáku.

Výzvu dopravovat se do práce vlastní silou letos přijalo v celé zemi nejvíce lidí v historii: už 22 114 lidí z 2 102 zapojených organizací a firem a také z 9 213 týmů. Vzrostl také průměrný počet zapojených lidí v týmech.

V rámci lounské sekce se účastnily týmy z následujících měst a organizací: Základní škola Školní Louny, AGC Flat Glass Czech, Aisan Industry Czech, CykloMoLi, Česká spořitelna, ČSOB, Eintopf, Feintool System Parts Most, Ishimitsu Manufacturing Czech, Janov, Katastrální úřad pro Ústecký kraj, Koito Czech, Mateřská škola Bělehradská, Město Louny, Městský úřad Žatec, Michal Hajný, NET4GAS, Omexom GA Energo, PLDD Louny, SEKO Aerospace, Generali, Solar Turbines, T-Mobile Czech a Zahrádkář.

Organizátoři lounské výzvy odměnili členy třech vylosovaných týmů s pravidelností účasti nad šestašedesát procent. Byly to týmy Vlčáci z organizace SEKO Aerospace, Ai-sanky8 ze společnosti Aisan Industry Czech a Louňáci z organizace Omexom GA Energo. Nejvíce zelených kilometrů v součtu kola a chůze nasbíral Michal Hajný ,,Hajňas“ z týmu HELLFISH (3,854 km), druhý se umístil ,,Bundis“ z týmu HELLFISH, třetí David Rollinger z týmu Aisan Racing Team Aisan Industry Czech. Nejpilnější ženou květnové výzvy se stala celkově desátá ,,Zobajs“ z týmu Westprint.cz s počtem 959 kilometrů. Zelených kilometrů v běhu a chůzi nejvíce našlapala ,,LuckyKat“ z týmu AisanBLR Aisan Industry Czech (464,6 km), druhá se umístila ,,Zuzlinkaa“ z týmu HELLFISH, třetí místo patřilo Janu Kosinovi z týmu Aisan1 Aisan Industry Czech.

,,Tématem jedenáctého ročníku byly ženy - cyklistky, chodkyně a běžkyně. Právě ony se často městského provozu velmi obávají a musí v sobě nalézt více odvahy než ,,neohrožení muži na šlapacích strojích”. Všechny odvážné ženy jsme proto letos chtěli aspoň symbolicky podpořit a poděkovat jim,“ uvedli organizátoři republikové výzvy.

Kdo zmeškal účast ve výzvě květnové, může se zapojit do další výzvy, která už klepe na dveře. Zářijová výzva, která je plánována na 13. až 26. září, nabídne účastníkům novou aplikaci Do práce na kole. Tu vyvíjí cyklonadšenci z Ackee, agentury pro vývoj mobilních aplikací. ,,Aplikace umožňuje jednoduchý a pohodlný zápis tras v rámci Do práce na kole, ale taky mnohem lepší hecování v týmu i společnosti – ukáže vám totiž průběžné výsledky vašich souputníků i rivalů. S appkou nezapomenete nejen na zapisování cest, ani na doprovodné akce v zapojených městech. Tak ještě jednou díky a na viděnou zase po prázdninách!“ zvou na kolo pořadatelé.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video