Výzva Do práce láká k aktivní dopravě

Lucie Steklá 2021-09-21 15:40:00

Je tu zářijová výzva! Do té květnové se na Lounsku zapojilo 115 účastníků.

Louny (lus) Osmadvacet týmů na sklonku jara najíždělo kilometry na kole cestou do práce a zpět domů. Cílem výzvy je více pohybu, radosti ze života, méně emisí a po-moc rozvoji infrastruktury pro kola i pěší. Na Lounsku se do květnové výzvy Do práce na kolo aktivně zapojilo 115 účastníků, kteří dohromady na kole ujeli 32 144 kilometrů. Další aktivní účastníci výzvy pěšmo či poklusem nasbírali 6 029 kilometrů. Průměrně lidé, kteří se do výzvy Do práce zapojili, za květen najezdili/nachodili 332 kilometrů. Vyhlašování a odměnění účastníků z Lounska se uskutečnilo na Červeňáku.

Výzvu dopravovat se do práce vlastní silou letos přijalo v celé zemi nejvíce lidí v historii: už 22 114 lidí z 2 102 zapojených organizací a firem a také z 9 213 týmů. Vzrostl také průměrný počet zapojených lidí v týmech.

V rámci lounské sekce se účastnily týmy z následujících měst a organizací: Základní škola Školní Louny, AGC Flat Glass Czech, Aisan Industry Czech, CykloMoLi, Česká spořitelna, ČSOB, Eintopf, Feintool System Parts Most, Ishimitsu Manufacturing Czech, Janov, Katastrální úřad pro Ústecký kraj, Koito Czech, Mateřská škola Bělehradská, Město Louny, Městský úřad Žatec, Michal Hajný, NET4GAS, Omexom GA Energo, PLDD Louny, SEKO Aerospace, Generali, Solar Turbines, T-Mobile Czech a Zahrádkář.

Organizátoři lounské výzvy odměnili členy třech vylosovaných týmů s pravidelností účasti nad šestašedesát procent. Byly to týmy Vlčáci z organizace SEKO Aerospace, Ai-sanky8 ze společnosti Aisan Industry Czech a Louňáci z organizace Omexom GA Energo. Nejvíce zelených kilometrů v součtu kola a chůze nasbíral Michal Hajný ,,Hajňas“ z týmu HELLFISH (3,854 km), druhý se umístil ,,Bundis“ z týmu HELLFISH, třetí David Rollinger z týmu Aisan Racing Team Aisan Industry Czech. Nejpilnější ženou květnové výzvy se stala celkově desátá ,,Zobajs“ z týmu Westprint.cz s počtem 959 kilometrů. Zelených kilometrů v běhu a chůzi nejvíce našlapala ,,LuckyKat“ z týmu AisanBLR Aisan Industry Czech (464,6 km), druhá se umístila ,,Zuzlinkaa“ z týmu HELLFISH, třetí místo patřilo Janu Kosinovi z týmu Aisan1 Aisan Industry Czech.

,,Tématem jedenáctého ročníku byly ženy - cyklistky, chodkyně a běžkyně. Právě ony se často městského provozu velmi obávají a musí v sobě nalézt více odvahy než ,,neohrožení muži na šlapacích strojích”. Všechny odvážné ženy jsme proto letos chtěli aspoň symbolicky podpořit a poděkovat jim,“ uvedli organizátoři republikové výzvy.

Kdo zmeškal účast ve výzvě květnové, může se zapojit do další výzvy, která už klepe na dveře. Zářijová výzva, která je plánována na 13. až 26. září, nabídne účastníkům novou aplikaci Do práce na kole. Tu vyvíjí cyklonadšenci z Ackee, agentury pro vývoj mobilních aplikací. ,,Aplikace umožňuje jednoduchý a pohodlný zápis tras v rámci Do práce na kole, ale taky mnohem lepší hecování v týmu i společnosti – ukáže vám totiž průběžné výsledky vašich souputníků i rivalů. S appkou nezapomenete nejen na zapisování cest, ani na doprovodné akce v zapojených městech. Tak ještě jednou díky a na viděnou zase po prázdninách!“ zvou na kolo pořadatelé.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video