Nádražní budova září novotou. Cestující ocení zrekonstruované sociální zázemí

Lucie Steklá 2022-03-03 10:17:48

Správa železnic v loňském roce zrenovovala před sedm desítek nádražních budov, včetně té lounské. Na ní v současné době probíhají jen drobné úpravy.

Budova na hlavním nádraží Louny září novotou, čehož si cestující ihned všimnou. „V Lounech došlo k opravě fasády, veřejně přístupných prostor a toalet. Opravený je také nástupištní přístřešek a okolní plochy,“ přiblížila Nela Friebová z generálního ředitelství Správy železnic. Podle jejích slov došlo také k úpravě zázemí pro dopravce i provozních prostor Správy železnic. „Cestující ocení především opravené interiéry se sociálním zázemím,“ dodala N. Friebová s tím, že je oprava budovy téměř dokončena. V současné době dochází jen k úpravám posledních nedodělků. Finanční náklady na opravu lounského vlakového nádraží dosáhly k jednatřiceti milionům korun.

Moderní odbavovací prostory pro cestující, bezbariérové přístupy a nové technické zázemí budovala Správa železnic v loňském roce na 73 svých objektech. Finanční náklady, které byly do stavebních a údržbových akcí vynaloženy, přesáhnou částku dvou miliard korun. Z blízkých stanic bylo kromě Loun opraveno také nádraží v Kadani, Litvínově či Klášterci nad Ohří.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video