Nádražní budova září novotou. Cestující ocení zrekonstruované sociální zázemí

Lucie Steklá 2022-03-03 10:17:48

Správa železnic v loňském roce zrenovovala před sedm desítek nádražních budov, včetně té lounské. Na ní v současné době probíhají jen drobné úpravy.

Budova na hlavním nádraží Louny září novotou, čehož si cestující ihned všimnou. „V Lounech došlo k opravě fasády, veřejně přístupných prostor a toalet. Opravený je také nástupištní přístřešek a okolní plochy,“ přiblížila Nela Friebová z generálního ředitelství Správy železnic. Podle jejích slov došlo také k úpravě zázemí pro dopravce i provozních prostor Správy železnic. „Cestující ocení především opravené interiéry se sociálním zázemím,“ dodala N. Friebová s tím, že je oprava budovy téměř dokončena. V současné době dochází jen k úpravám posledních nedodělků. Finanční náklady na opravu lounského vlakového nádraží dosáhly k jednatřiceti milionům korun.

Moderní odbavovací prostory pro cestující, bezbariérové přístupy a nové technické zázemí budovala Správa železnic v loňském roce na 73 svých objektech. Finanční náklady, které byly do stavebních a údržbových akcí vynaloženy, přesáhnou částku dvou miliard korun. Z blízkých stanic bylo kromě Loun opraveno také nádraží v Kadani, Litvínově či Klášterci nad Ohří.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video