Řidiči, nohu z plynu! Radar začal měřit rychlost v ulici Vladimirská

Lucie Steklá 2022-06-24 13:53:30

Radar, který měřil rychlost projíždějících aut u školy ,,trojky“ se přestěhoval. Od tohoto týdne se na pokuty mohou těšit ti řidiči, kteří překročí rychlost v ulici Vladimirská. ,,Došlo k přesunutí stacionárního měřiče rychlosti z ulice 28. října do ulice Vladimirská. Důvodem přesunutí je plánovaná rozsáhlá rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici 28. října,“ uvedla lounská radnice s tím, že radar začal měřit v pondělí 13. června.

Stejně, jako na předchozím stanovišti, kde byl radar umístěn v blízkosti Základní školy Otakara Jaroše, bude i na novém místě radar měřit v obou směrech, a to čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Budete-li si cestou kolem technických služeb krátit cestu směrem z města či k poliklinice, nohu z plynu a na tachometru maximálně padesátku!

Radnice má v Lounech vytipovaných několik úseků ve, kde je potřeba dopravu zpomalit a právě Vladimirská je jedním z nich.

Měřič rychlosti je umístěn v blízkosti přechodu pro chodce, který se nachází nedaleko podchodu. Na místě vystřídal informativní radar, který sbíral údaje o projíždějících vozidlech a překračování rychlosti několik měsíců. Statistika současné intenzity dopravy, včetně překračování rychlosti z informačního radaru ve směru do centra, umístěného v ulici Vladimirská uvádí, že rychlost, která je v místě 50 km/h, překročilo 12,79 procenta projíždějících vozů, a to ve směru přijíždějících od kruhového objezdu v ulici Rakovnická. Maximální zaznamenaná rychlost byla v tomto úseku 106 km/h. Radar také vyhodnotil průměrnou denní hustotu provozu, která je 1 416 vozů, což ročně představuje zhruba 517 tisíc vozů.

Informační radar byl také přemístěn, a to do ulice SNP, kde měří stejné údaje. První měsíc měření ukázal, že silnicí ze západu Loun z ulice Postoloprtská, kolem Luny směrem do centra, denně projede průměrně 2 263 vozidel, z nichž pět procent překročí předepsanou padesátikilometrovou rychlost. Nejvyšší naměřená v ulici SNP zatím byla 101 km/h. Roční průměrná hustota provozu v této části města je 826 tisíc vozidel.

Radary v Lounech rychlost měří od začátku letošního roku. K tomuto kroku přistoupila radnice poté, co nezabrala prevence, a některým řidičům přišlo normální řítit se městem sto kilometrovou rychlostí. Za první tři týdny provozu radar zaznamenal bezmála pět set přestupků. Na konci března to již bylo více než dva tisíce zaznamenaných překročení rychlosti. ,,Od začátku roku jsme zaznamenali více jak dva tisíce přestupků na radarech v Husově ulici u malé pošty a na průtahu městem u ,,trojky“. Lidi, neblázněte a nejezděte víc jak padesát,“ vyzval lounský starosta Pavel Janda řidiče jezdící přes Louny.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video