Výstavu ukončí Den pěstounství. Jsem pěstoun přiblíží život náhradních rodin

Lucie Steklá 2022-09-08 15:00:00

Od května tohoto roku mají občané a návštěvníci Ústeckého kraje možnost seznámit se s putovní výstavou Jsem pěstoun, kterou Ústeckému kraji zapůjčila Nadace J&T v rámci probíhající kampaně k vyhledávání nových pěstounů. Od září mají výstavu možnost zhlédnout zájemci také v Lounech. Výstava potrvá do 15. září.

Putovní výstava prostřednictvím fotografií skutečných pěstounů ukazuje, že pěstounské péči se věnují muži a ženy různého věku, vzdělání a profesí (hasič, svářeč, bankovní úředník apod.), se kterými by mnozí z nás pěstounskou péči ani nespojovali. Fotografie jsou doplněny životním příběhem pěstounů a motivy, které je k pěstounství vedly.

Výstavu viděli již lidé různých zájmů a věkových skupin, neboť nabídka umístění výstavy byla velmi pestrá. V Litvínově byla k vidění na zámku Valdštejnů u příležitosti Valdštejnských slavností, v Chomutově hned na třech místech - v chomutovské knihovně, v kině Svět a v budově magistrátu. Následně putovala do ústeckého muzea a také do Děčína, kde ji pro změnu mohli zhlédnout i návštěvníci děčínského aquaparku, po celý červenec k vidění v Oblastním muzeu a galerii v Mostě a v srpnu v Regionálním muzeu v Teplicích.

Tím však její putování zdaleka nekončí. Od čtvrtka 1. září je umístěna a zpřístupněna v Pavilonu Josefa Fouska na lounském výstavišti. ,,Představuje ty, kteří pomáhají dětem prožít šťastné dětství a snaží se ukázat, že pěstounství má smysl. Touto výstavou chceme zbourat mýty o pěstounské péči,“ vysvětluje ředitelka Nadačního fondu J&T Marie Oktábcová. Výstava bude v lounském pavilonu k vidění do 15. září. Na tento den je připraven také zajímavý program v rámci akce Den pěstounství. Během celé akce, tematicky zaměřené na náhradní rodinnou péči, je zajištěn doprovodný program.

Úvodní slovo pronese ve 13 hodin starosta Loun Pavel Janda, o půl hodiny později proběhne vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže na téma "Moje rodina". Od dvou hodin proběhne zahájení Dne pěstounství, promluví zástupci doprovázejících organizací, kteří přiblíží, jaké podpory se pěstounům dostává, co vše nabízí doprovázení a další. Účastníci budou sdílet vlastní zkušenosti, bude možnost individuálních konzultací s odborníky pro náhradní rodinnou péči. Ve dnech 6., 8. a 13. září bude výstava vyhrazena žákům základních a středních škol, kterým budou k dispozici pracovníci náhradní rodinné péče pro jejich otázky.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video