V Lounech vyhrálo ANO. Nejvíce hlasů obdržel Rychtařík

Lucie Steklá 2022-09-28 14:34:00

Sčítání hlasů v komunálních volbách v Lounech se protáhlo, výsledky byly známé až po desáté hodině večer. Z komunálních voleb vítězně vzešlo ANO v čele s místostarostou Milanem Rychtaříkem, který také obdržel nejvíce hlasů.

 V devětadvacetičlenném zastupitelstvu získalo osm mandátů. Druhé místo obsadily Pro lepší Louny současného starosty Pavla Jandy, stopku ale v zastupitelstvu dostal poslanec Michal Kučera. Třetí skončila ODS s bývalým starostou Janem Kernerem v čele, do zastupitelstva se ale dostal podle počtu hlasů až jako čtvrtý z kandidátky. Posílila SPD. Místo jedno-ho mandátu bude mít v zastupitelstvu tři a ve volbách jí patří čtvrtá příčka.

Neúspěchem letošní komunální volby skončily pro komunisty a KDU-ČSL, které se do zastupitelstva nedostaly. Nové politické uskupení Lounští patrioti získalo dva mandáty.

Pokud by v Lounech na radnici měla pokračovat současná koalice ve složení ANO, Pro lepší Louny, ODS a Unie pro sport a zdraví, v zastupitelstvu bude mít pohodlnou většinu. Zda to tak ale bude, se ukáže až povolební jednání, která v těchto dnech probíhají. Po prvních jednáních žádná dohoda nevznikla. Ve hře je i možná varianta, kdy se zvolené subjekty mohou domluvit bez vítězného ANO.

Kdo bude v Lounech starosta a místostarosta, kdo budou členové rady, se rozhodne v následujících dnech či týdnech. Nyní jsou v radě zástupci uskupení Pro lepší Louny, Unie pro sport a zdraví, ANO a ODS. ,,Máme silný mandát, v tuto chvíli jsme v ANO do-mluveni, že pro nás budeme požadovat post starosty,“ řekl současný místostarosta Loun Milan Rychtařík. 

ZVOLENÍ ZASTUPITELÉ LOUN

ANO 2011: Rychtařík Milan Mgr. Bc., Bečvářová Martina Ing., Hofmannová Jitka, Jugl Václav Ing., Matějka Miroslav Bc., Neumann František, Nágl Petr, Pěnčí-ová Jana; Pro lepší Louny: Janda Pavel Mgr., Hnátek Jakub Mgr., Bušáková Iveta MUDr., Červa Jan Mgr., Černá Jana Bc.; Občanská demokratická strana: Slavík Tomáš MUDr., Bouda Miloslav Ing., Slezáková Štěpánka Mgr., Kerner Jan Ing.; Svoboda a př. demokracie (SPD): Bradáčová Hana MUDr., Suchan Jaromír, Fürst Viktor; Unie pro sport a zdraví: Hons Vladimír Antonín Mgr., Šabata Radovan, Derflerová Ivana Mgr.; Lounští patrioti: Pehr Michal PhDr. PhD., Čáka Jan; Česká str. sociálně demokratická: Csonka Pavel Bc., Čermák Milan Mgr.; Louny Společně-Pirát,nez.a Zelení: Hluštíková Ivana Bc., Vincík David JUDr.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video