Stavební povolení mají další dva úseky D7

Lucie Steklá 2022-12-01 06:48:55

Lounsko - Stavební úřad Ministerstva dopravy vydal stavební povolení na dálniční úsek D7 Kutrovice - Panenský Týnec.

Na stavbu dálničního úseku o délce 6,8 kilometru aktuálně probíhá majetkoprávní příprava a zpracovávají se zásady dokumentace stavby. ,,Výběrové řízení na zhotovitele stavby předpokládáme zahájit ve druhé polovině příštího roku a zahájení realizace stavby v první polovině roku 2024,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Část nynější silnice I/7 na hranici Středočeského a Ústeckého kraje se přestaví do podoby čtyřproudové dálnice. Součástí stavby budou mosty přes údolí Bílichovského a Bakovského potoka, u Hořešovic vyroste mimoúrovňová křižovatka.

,,V současné době probíhá na tomto úseku příprava záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického průzkumu,“ informovalo ŘSD. V příštím roce chce vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby, předpokládaná hodnota zakázky je 1,2 miliardy korun.

Zmíněný úsek je jedním ze tří na D7, který chce ŘSD ve středních Čechách stavět. Propojí už hotové části dálnice mezi Prahou a Slaným a mezi Louny a Panenským Týncem, jež se dokončí v roce 2024. Na 3,3 kilometru dlouhý úsek Slaný západ – Kutrovice včetně obchvatu Lotouše má ŘSD stavební povolení od září letošního roku, na šest a půl kilometrovou část mezi Knovízem a Slaným zatím vydané není. Všechny tři úseky by měly být hotové v letech 2026 a 2027. Kromě obchvatu Lotouše povede dálnice D7 v trase současné silnice I/7. Celá dálnice Praha – Chomutov by mohla být hotová v roce 2028, jako poslední se postaví úsek u Postoloprt.

V procesu příprav je také další úsek D7 Obchvat Lotouše, který má pravomocné stavební povolení. Aktuálně je u stavby jako termín výběrového řízení uveden rok 2023 a léta výstavby 2024 až 2026. Nabytí právní moci stavebního povolení znamená přiblížení rozšíření dálnice o 3,4 kilometru dlouhého úseku od mimoúrovňové křižovatky Slaný západ ke Kutrovicím. Žádost o stavební povolení byla podána před rokem. Stavba bude zhruba z poloviny znamenat rozšíření současné silnice I/7 na dálnici, do nové stopy bude odkloněna v podobě obchvatu obce Lotouš. ,,Probíhá příprava doplňkového inženýrsko-geologického průzkumu, záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického výzkumu,“ oznámilo ŘSD. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video