Stavební povolení mají další dva úseky D7

Lucie Steklá 2022-12-01 06:48:55

Lounsko - Stavební úřad Ministerstva dopravy vydal stavební povolení na dálniční úsek D7 Kutrovice - Panenský Týnec.

Na stavbu dálničního úseku o délce 6,8 kilometru aktuálně probíhá majetkoprávní příprava a zpracovávají se zásady dokumentace stavby. ,,Výběrové řízení na zhotovitele stavby předpokládáme zahájit ve druhé polovině příštího roku a zahájení realizace stavby v první polovině roku 2024,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Část nynější silnice I/7 na hranici Středočeského a Ústeckého kraje se přestaví do podoby čtyřproudové dálnice. Součástí stavby budou mosty přes údolí Bílichovského a Bakovského potoka, u Hořešovic vyroste mimoúrovňová křižovatka.

,,V současné době probíhá na tomto úseku příprava záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického průzkumu,“ informovalo ŘSD. V příštím roce chce vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby, předpokládaná hodnota zakázky je 1,2 miliardy korun.

Zmíněný úsek je jedním ze tří na D7, který chce ŘSD ve středních Čechách stavět. Propojí už hotové části dálnice mezi Prahou a Slaným a mezi Louny a Panenským Týncem, jež se dokončí v roce 2024. Na 3,3 kilometru dlouhý úsek Slaný západ – Kutrovice včetně obchvatu Lotouše má ŘSD stavební povolení od září letošního roku, na šest a půl kilometrovou část mezi Knovízem a Slaným zatím vydané není. Všechny tři úseky by měly být hotové v letech 2026 a 2027. Kromě obchvatu Lotouše povede dálnice D7 v trase současné silnice I/7. Celá dálnice Praha – Chomutov by mohla být hotová v roce 2028, jako poslední se postaví úsek u Postoloprt.

V procesu příprav je také další úsek D7 Obchvat Lotouše, který má pravomocné stavební povolení. Aktuálně je u stavby jako termín výběrového řízení uveden rok 2023 a léta výstavby 2024 až 2026. Nabytí právní moci stavebního povolení znamená přiblížení rozšíření dálnice o 3,4 kilometru dlouhého úseku od mimoúrovňové křižovatky Slaný západ ke Kutrovicím. Žádost o stavební povolení byla podána před rokem. Stavba bude zhruba z poloviny znamenat rozšíření současné silnice I/7 na dálnici, do nové stopy bude odkloněna v podobě obchvatu obce Lotouš. ,,Probíhá příprava doplňkového inženýrsko-geologického průzkumu, záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického výzkumu,“ oznámilo ŘSD. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video