Stavební povolení mají další dva úseky D7

Lucie Steklá 2022-12-01 06:48:55

Lounsko - Stavební úřad Ministerstva dopravy vydal stavební povolení na dálniční úsek D7 Kutrovice - Panenský Týnec.

Na stavbu dálničního úseku o délce 6,8 kilometru aktuálně probíhá majetkoprávní příprava a zpracovávají se zásady dokumentace stavby. ,,Výběrové řízení na zhotovitele stavby předpokládáme zahájit ve druhé polovině příštího roku a zahájení realizace stavby v první polovině roku 2024,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Část nynější silnice I/7 na hranici Středočeského a Ústeckého kraje se přestaví do podoby čtyřproudové dálnice. Součástí stavby budou mosty přes údolí Bílichovského a Bakovského potoka, u Hořešovic vyroste mimoúrovňová křižovatka.

,,V současné době probíhá na tomto úseku příprava záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického průzkumu,“ informovalo ŘSD. V příštím roce chce vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby, předpokládaná hodnota zakázky je 1,2 miliardy korun.

Zmíněný úsek je jedním ze tří na D7, který chce ŘSD ve středních Čechách stavět. Propojí už hotové části dálnice mezi Prahou a Slaným a mezi Louny a Panenským Týncem, jež se dokončí v roce 2024. Na 3,3 kilometru dlouhý úsek Slaný západ – Kutrovice včetně obchvatu Lotouše má ŘSD stavební povolení od září letošního roku, na šest a půl kilometrovou část mezi Knovízem a Slaným zatím vydané není. Všechny tři úseky by měly být hotové v letech 2026 a 2027. Kromě obchvatu Lotouše povede dálnice D7 v trase současné silnice I/7. Celá dálnice Praha – Chomutov by mohla být hotová v roce 2028, jako poslední se postaví úsek u Postoloprt.

V procesu příprav je také další úsek D7 Obchvat Lotouše, který má pravomocné stavební povolení. Aktuálně je u stavby jako termín výběrového řízení uveden rok 2023 a léta výstavby 2024 až 2026. Nabytí právní moci stavebního povolení znamená přiblížení rozšíření dálnice o 3,4 kilometru dlouhého úseku od mimoúrovňové křižovatky Slaný západ ke Kutrovicím. Žádost o stavební povolení byla podána před rokem. Stavba bude zhruba z poloviny znamenat rozšíření současné silnice I/7 na dálnici, do nové stopy bude odkloněna v podobě obchvatu obce Lotouš. ,,Probíhá příprava doplňkového inženýrsko-geologického průzkumu, záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického výzkumu,“ oznámilo ŘSD. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video