Stavební povolení mají další dva úseky D7

Lucie Steklá 2022-12-01 06:48:55

Lounsko - Stavební úřad Ministerstva dopravy vydal stavební povolení na dálniční úsek D7 Kutrovice - Panenský Týnec.

Na stavbu dálničního úseku o délce 6,8 kilometru aktuálně probíhá majetkoprávní příprava a zpracovávají se zásady dokumentace stavby. ,,Výběrové řízení na zhotovitele stavby předpokládáme zahájit ve druhé polovině příštího roku a zahájení realizace stavby v první polovině roku 2024,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Část nynější silnice I/7 na hranici Středočeského a Ústeckého kraje se přestaví do podoby čtyřproudové dálnice. Součástí stavby budou mosty přes údolí Bílichovského a Bakovského potoka, u Hořešovic vyroste mimoúrovňová křižovatka.

,,V současné době probíhá na tomto úseku příprava záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického průzkumu,“ informovalo ŘSD. V příštím roce chce vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby, předpokládaná hodnota zakázky je 1,2 miliardy korun.

Zmíněný úsek je jedním ze tří na D7, který chce ŘSD ve středních Čechách stavět. Propojí už hotové části dálnice mezi Prahou a Slaným a mezi Louny a Panenským Týncem, jež se dokončí v roce 2024. Na 3,3 kilometru dlouhý úsek Slaný západ – Kutrovice včetně obchvatu Lotouše má ŘSD stavební povolení od září letošního roku, na šest a půl kilometrovou část mezi Knovízem a Slaným zatím vydané není. Všechny tři úseky by měly být hotové v letech 2026 a 2027. Kromě obchvatu Lotouše povede dálnice D7 v trase současné silnice I/7. Celá dálnice Praha – Chomutov by mohla být hotová v roce 2028, jako poslední se postaví úsek u Postoloprt.

V procesu příprav je také další úsek D7 Obchvat Lotouše, který má pravomocné stavební povolení. Aktuálně je u stavby jako termín výběrového řízení uveden rok 2023 a léta výstavby 2024 až 2026. Nabytí právní moci stavebního povolení znamená přiblížení rozšíření dálnice o 3,4 kilometru dlouhého úseku od mimoúrovňové křižovatky Slaný západ ke Kutrovicím. Žádost o stavební povolení byla podána před rokem. Stavba bude zhruba z poloviny znamenat rozšíření současné silnice I/7 na dálnici, do nové stopy bude odkloněna v podobě obchvatu obce Lotouš. ,,Probíhá příprava doplňkového inženýrsko-geologického průzkumu, záchranného archeologického výzkumu a pyrotechnického výzkumu,“ oznámilo ŘSD. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video