Ve Slavětíně se i přes mlhu sázelo. Alej se rozrostla o devatenáct stromů

Lucie Steklá 2022-12-01 07:10:33

Slavětín - I přes vydatnou mlhu a nepříznivé počasí se ve Slavětíně podařilo dosázet alej v rámci projektu ,,Když ti něco chybí vytvoř to“, který začal již v březnu 2020. ,,Snad před každým naplánovaným sázením máme starosti s tím, jak to vyjde. Jednou nám do sázení významně zasáhl COVID-19, pak zase počasí. My to ale nevzdáváme a všechny překážky se nám podařilo překonat,“ řekl Lukáš Hájek z Okrašlovacího spolku Slavětín, který sázení pořádal.

 Projekt byl podpořen z grantového programu Sázíme budoucnost. ,,V sobotu jsme dokončili osázení podél polní cesty, úspěšně jsme zasadili devatenáct ovocných stromů, vše staré odrůdy,“ dodává Vlasta Roháčová.

Na samotnou akci dorazilo v mlhavém dni dvaatřicet lidí ze Slavětína, což vzhledem k počasí byl překvapivý po-čet. Výsadba proběhla na pozemku Městyse Peruc, který s ní souhlasil a podpořil jí. ,,Dnešní den by pro nás velmi důležitý. Podařilo se nám dokončit dlouhodobý projekt a to jen díky energii a podpoře našich sousedů ze Slavětína. Celkově jsme v rámci projektu vysadili 164 ovocných stromů a 130 keřů, osázeli jsme více než dvoukilometrový úsek cesty. Část aleje už plodí a my se jen těšíme, že každý, kdo nám pomohl s výsadbou nebo i následnou péči si na jablku, hrušce nebo švestce jednou s radostí pochutná,“ uzavřel L. Hájek. (okr)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video