Poznámka Pavla Macáka: Kouzelníci na radnici

Pavel Macák 2012-07-22 00:54:00

Světový mág David Coperfield přijel nedávno na návštěvu do Česka a shodou okolností zavítal také do Loun. Prochází ulicemi, zastaví se na prázdném parkovišti uprostřed města a nestačí se divit. „Mistře, mohl byste nám ukázat nějaké to kouzlo?,“ osloví ho děda na lavičce. „Ale jistě…,“ a nechá na kapotě svého vozu zmizet šálek kávy.

„Hmm, to je dobrý, ale to naše vedení města umí lepší. Ještě před nedávnem se tady ve středu města a přilehlých ulicích nedalo zaparkovat a vidíte, stačilo jedno Čáry máry fuk rozhodnutí městské rady, jedenáct parkovacích automatů a po autech prakticky není ani památky,“ zasmál se potutelně penzista.
Ono ovšem na tomto přiblblém vtipu není nic k pousmání. Zejména se tomu nesmějí lidé žijící v „zaparkované“ zóně, ale ani ti, kteří bydlí v jejím sousedství. Ti první musí platit tisícovku za to, že chtějí mít auto před domem a ti druzí zase před svým domem nezaparkují, protože tam stojí všichni ostatní, aby nemuseli platit za parkovné.
Za prvních deset dnů července vybrala Technická správa města Loun z jedenácti automatů, které jí stály 1,2 miliony korun, pouhých 23 tisíc korun! Když si vezmeme kalkulačku, vyjde nám, že za těchto deset dnů vhodili parkující řidiči do jednoho automatu průměrně parkovné za necelých jednadvacet hodin stání. Na odstavném parkovišti v ulici Osvoboditelů je stav zcela určitě ještě horší, protože zde vidět stát více než deset vozidel, je téměř zázrak. „Nejvytíženější, a také se zde nejvíc vybralo, je Mírové náměstí, ulice Beneše z Loun a Pražská naproti škole. Naopak v Pivovarské a Táboritské se nevybralo skoro nic. Ročních karet pro obyvatele za tisícovku jsme zatím prodali 45 a čtyři karty za osm tisíc pro podnikatele,“ doplnil informaci jednatel TSM Jaroslav Opat.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video