Poznámka Pavla Macáka: Kouzelníci na radnici

Pavel Macák 2012-07-22 00:54:00

Světový mág David Coperfield přijel nedávno na návštěvu do Česka a shodou okolností zavítal také do Loun. Prochází ulicemi, zastaví se na prázdném parkovišti uprostřed města a nestačí se divit. „Mistře, mohl byste nám ukázat nějaké to kouzlo?,“ osloví ho děda na lavičce. „Ale jistě…,“ a nechá na kapotě svého vozu zmizet šálek kávy.

„Hmm, to je dobrý, ale to naše vedení města umí lepší. Ještě před nedávnem se tady ve středu města a přilehlých ulicích nedalo zaparkovat a vidíte, stačilo jedno Čáry máry fuk rozhodnutí městské rady, jedenáct parkovacích automatů a po autech prakticky není ani památky,“ zasmál se potutelně penzista.
Ono ovšem na tomto přiblblém vtipu není nic k pousmání. Zejména se tomu nesmějí lidé žijící v „zaparkované“ zóně, ale ani ti, kteří bydlí v jejím sousedství. Ti první musí platit tisícovku za to, že chtějí mít auto před domem a ti druzí zase před svým domem nezaparkují, protože tam stojí všichni ostatní, aby nemuseli platit za parkovné.
Za prvních deset dnů července vybrala Technická správa města Loun z jedenácti automatů, které jí stály 1,2 miliony korun, pouhých 23 tisíc korun! Když si vezmeme kalkulačku, vyjde nám, že za těchto deset dnů vhodili parkující řidiči do jednoho automatu průměrně parkovné za necelých jednadvacet hodin stání. Na odstavném parkovišti v ulici Osvoboditelů je stav zcela určitě ještě horší, protože zde vidět stát více než deset vozidel, je téměř zázrak. „Nejvytíženější, a také se zde nejvíc vybralo, je Mírové náměstí, ulice Beneše z Loun a Pražská naproti škole. Naopak v Pivovarské a Táboritské se nevybralo skoro nic. Ročních karet pro obyvatele za tisícovku jsme zatím prodali 45 a čtyři karty za osm tisíc pro podnikatele,“ doplnil informaci jednatel TSM Jaroslav Opat.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video