Revoluce na libočanské radnici: Starostu Hudečka odvolali po třinácti letech v úřadě

Veronika Salášková 2012-07-24 10:31:00

Libočany – Nečekaný průběh mělo poslední zastupitelstvo v Libočanech ve středu 18. července. Nejenže se na něj dostavil rekordní počet obyvatel obce a protáhlo se až do 22.30 hodin. Ale v jeho závěru byl na základě návrhu čtveřice zastupitelů a následného hlasování odvolán dlouholetý starosta Jiří Hudeček. V čele obce stál od roku 1999. Mezi zastupiteli Libočan to skřípalo už několik měsíců. Rozpory byly nejlépe patrné na rozdílných názorech na prodej kulturního domu místnímu podnikateli Miroslavu Naxerovi.

Návrh na zařazení bodu odvolání starosty Jiřího Hudečka do programu zastupitelstva podal za většinu zastupitelů při schvalování programu René Sádovský. K projednání se bod dostal až ke konci jednání.
„Tušil jsem, že se něco chystá, ale i tak jsem pracoval dál pro obec,“ okomentoval vzniklou situaci Jiří Hudeček.
Za čtveřici zastupitelů přednesl důvody návrhu na odvolání starosty Ivan Teuber. Jako první z nich uvedl, že spolupráce mezi členy zastupitelstva už delší dobu nefunguje. Starosta Hudeček také podle dalších uvedených výtek předkládal zastupitelům matoucí informace a nechtěl s některými z nich komunikovat. Zneužíval také citlivé informace o zastupitelích, když je předkládal na veřejných jednáních zastupitelstva.
Jiří Hudeček se postupně vyjádřil k jednotlivým bodům. S argumenty pro své odvolání nesouhlasil „Všechny důvody jsou smyšlené, neprokázali jste mi ani jeden,“ zakončil své vysvětlování.
Pro odvolání starosty hlasovali Roman Kopčík, Eva Šubrtová, René Sádovský a Ivan Teuber. Někteří z přítomných obyvatel obce odvolání Jiřího Hudečka podpořili a uvítali potleskem. Jiní se ho naopak zastávali a chtěli, aby ve funkci dále pokračoval. Poté následovala volba nového starosty. René Sádovský navrhl do funkce starosty zastupitele Ivana Teubera. Pro jeho zvolení byli při následujícím hlasování René Sádovský, Eva Šubrtová, Roman Kopčík a Ivan Teuber, který se tak stal novým starostou Libočan. Ivan Teuber následně požádal členy zastupitelstva, aby se spolu s ním zúčastnili předání obecního úřadu. Místostarostou zůstává i nadále Bohumil Pleticha.

 

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video