Vroutečtí si léto vzít nenechali

Jan Vnouček 2012-07-25 01:46:00

Vroutek – Pláštěnky, deštníky a teplé oblečení. Tím vším se museli v sobotu vybavit návštěvníci letošního Jakubského léta ve Vroutku. Odpolední program městských slavností totiž poznamenaly vytrvalý déšť a chladno. Otužilci, kteří si nenechali podzimním počasím zkazit náladu a neprchli do tepla a sucha domovů, si přesto večer užili bohatou hudební produkci. Více fotek z akce naleznete ve fotogalerii na této stránce.

Nejprve si ale během dopoledne ještě za sluníčka mohli v kulturním domě prohlédnout výstavu 46  soutěžních fotografií na téma „Z mého rodného Vroutku“ a obsáhlou kolekci současných historických snímků, kronik a publikací z tohoto a o tomto městě.  Mnoho starších pamětnických snímků zapůjčil ze své sbírky Ivo Šrámek. Skoro zároveň v románském kostele sv. Jakuba Většího představil výběr ze svých fotografií domácí výtvarník Miloslav Bartoš. Jeho fotografické vidění tváří, krajin a architektury se divákům zamlouvalo. O tom svědčily nejen přímé ohlasy na samostatnou expozici, ale i vítězství jeho dvou záběrů (kostel a blesky nad Vroutkem) v divácké anketě. O něco méně hlasů obdržely snímky Jany Kudrnáčové a Bohuslavy Nejedlé na druhém a třetím místě.
Po obědě se oslavy léta přestěhovaly do areálu Myslivny a až do vystoupení tria Maxim Turbulenc šlo všechno dobře. Pak se ale otevřelo nebe a nezavřel ho ani kouzelník, iluzionista a žonglér Zdeněk Bradáč. Dále měli vystoupit Míša Nosková, Průvan, Slovakia Revival, Kamil Emanuel Gott a další hudebníci.
„Kdo ale přes déšť zůstal, tak neprohloupil. Atmosféra byla i přes nepřízeň počasí dobrá. Jiří Rameš z agentury Arabela program zorganizoval dobře. Děkuji také všem lidem, kteří pomáhali při instalaci výstavy v kulturním domě,“ uvedl vroutecký starosta Jaromír Kubelka.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video