Vroutečtí si léto vzít nenechali

Jan Vnouček 2012-07-25 01:46:00

Vroutek – Pláštěnky, deštníky a teplé oblečení. Tím vším se museli v sobotu vybavit návštěvníci letošního Jakubského léta ve Vroutku. Odpolední program městských slavností totiž poznamenaly vytrvalý déšť a chladno. Otužilci, kteří si nenechali podzimním počasím zkazit náladu a neprchli do tepla a sucha domovů, si přesto večer užili bohatou hudební produkci. Více fotek z akce naleznete ve fotogalerii na této stránce.

Nejprve si ale během dopoledne ještě za sluníčka mohli v kulturním domě prohlédnout výstavu 46  soutěžních fotografií na téma „Z mého rodného Vroutku“ a obsáhlou kolekci současných historických snímků, kronik a publikací z tohoto a o tomto městě.  Mnoho starších pamětnických snímků zapůjčil ze své sbírky Ivo Šrámek. Skoro zároveň v románském kostele sv. Jakuba Většího představil výběr ze svých fotografií domácí výtvarník Miloslav Bartoš. Jeho fotografické vidění tváří, krajin a architektury se divákům zamlouvalo. O tom svědčily nejen přímé ohlasy na samostatnou expozici, ale i vítězství jeho dvou záběrů (kostel a blesky nad Vroutkem) v divácké anketě. O něco méně hlasů obdržely snímky Jany Kudrnáčové a Bohuslavy Nejedlé na druhém a třetím místě.
Po obědě se oslavy léta přestěhovaly do areálu Myslivny a až do vystoupení tria Maxim Turbulenc šlo všechno dobře. Pak se ale otevřelo nebe a nezavřel ho ani kouzelník, iluzionista a žonglér Zdeněk Bradáč. Dále měli vystoupit Míša Nosková, Průvan, Slovakia Revival, Kamil Emanuel Gott a další hudebníci.
„Kdo ale přes déšť zůstal, tak neprohloupil. Atmosféra byla i přes nepřízeň počasí dobrá. Jiří Rameš z agentury Arabela program zorganizoval dobře. Děkuji také všem lidem, kteří pomáhali při instalaci výstavy v kulturním domě,“ uvedl vroutecký starosta Jaromír Kubelka.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video