Obyvatelé se radují. Konečně se zbavíme prachu

Veronika Salášková 2012-07-26 02:11:00

Lišany – Obyvatelé tzv. dvanáctibytovky v Lišanech a další lidé bydlící v jejím okolí se mohou těšit, že se konečně zbaví všudypřítomného prachu. Ten se jim do bytů dostává ze staré prašné cesty. Často kvůli němu nemohou větrat, ani věšet prádlo na balkony. Těchto problémů se ale brzo zbaví, vedení obce se podařilo získat dotaci na stavbu nové cesty a revitalizaci celého okolí domu. Práce na ní by se měly rozeběhnout asi do měsíce.

Starosta obce Josef Hořejší ve středu 18. července podepsal v Ústí nad Labem dohodu o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova. Přidělená dotace, ve výši 3 miliony 578 tisíc korun, je určena nejen na vybudování nové vozovky vedoucí k panelovému domu, ale také na vytvoření parkoviště u něj, vysetí trávníku, výsadbu nové zeleně a keřů, díky čemuž zde vznikne parčík. Celkem akce vyjde na 4 825 tisíc korun, spoluúčast obce tvoří 1 247 tisíc korun.
„V tomto týdnu budeme jednat se zástupci Komerční banky v Lounech o poskytnutí úvěru obci na tuto akci. Poté oslovíme firmu VHS Teplice, která zvítězila ve výběrovém řízení na ni. Během srpna by se měly rozběhnout práce,“ sdělil následující kroky starosta Josef Hořejší. Ze získání dotace měl velkou radost. Hlavním důvodem, proč se obec do oprav v této lokalitě pouští, je špatný stav cesty a prašnost.
„Obyvatele dvanáctibytovky ten prach trápí už dlouhou dobu. Po dokončení revitalizace budou mít okolo domu příjemné prostředí s parčíkem. Díky dotaci tak bude zase další kousek naší obce opravený,“ neskrýval spokojenost starosta Hořejší.  Revitalizace má být hotová do konce letošního listopadu.

 

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video