Louňáka Jana Jíru, držitele ceny Český lev, ocenilo vedení města Loun při slavnostním večeru ve středu 22. března v Galerii Benedikta Rejta.
Přítomen byl také Jírův kamarád, herec Zdeněk Svěrák. U příležitosti udělení čestného občanství panu Janu Jírovi za celoživotní přínos české kinematografii pronesl proslov v prostorách Galerie Benedikta Rejta za hojné účasti Louňáků také starosta Milan Rychtařík. ,,Podobné události oceňující kvality osobností našeho města potvrzují, že Louny jsou perla na řece Ohři nejen krásou města, ale i schopnostmi občanů. Milé bylo setkání i s panem Zdeňkem Svěrákem. Panu Jírovi přeji pevné zdraví,” řekl.
Napsal(a): Lucie Steklá
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video