Hasiči zahájili sportovní sezonu ve Slavětíně

Lucie Steklá 2023-05-10 06:31:50

Slavětín - První ročník tohoto závodu byl sice již v roce 2012, ale covidové roky 2020 a 2021 zabránily, aby se závod konal. Letos se sešlo na startu celkem třicet pět tříčlenných družstev, což bylo 105 závodníků ze širokého okolí nejen Lounského okresu, ale celého Ústeckého kraje.


,,Počasí nám, jak už se stalo poslední léta zvykem, opět nepřálo. Z pátku na sobotu napršelo více jak 20mm, cesty do lesa byly rozblácené a nedalo se tam bezpečně projít. Pořadatelé proto zvolili mokrou variantu a trasu závodu připravili po zpevněných komunikacích městyse Slavětín,” řekl za pořadatele z SDH Slavětín Pavel Suchý. Bylo připraveno všech dvanáct stanovišť, kde závodníci plnili úkoly jako hod petkou do kruhu, optické signály, topografické značky, zdravověda, vázání uzlů, určování technických prostředků, překonání lana, nástřik terče džběrovou stříkačkou, určování použití PHP, střelba ze vzduchovky, shazování kuželek hadicí a jízda zručnosti na kole nebo koloběžce.

Na sále sokolovny bylo připraveno bohaté občerstvení, kde Slavětínští hasiči připravili vdolky, palačinky, steaky, klobásy, polévku, bohatý sortiment nápojů a ostatních pochutin. S tratí a plněním disciplín si nejlépe poradili v kategorii přípravka ,,Čertíci " z SDH Obora, v kategorii děti ,,Domoušice B“ a v kategorii nad 15 let družstvo ,,Červíci“ z SDH Krásný Dvůr.

Všichni závodníci se v odpoledních hodinách rozešli s vědomím krásně prožité soboty a všichni se shodli na tom, že už se těší na další ročník. ,,Touto cestou musím a rád to činím poděkovat za spolupráci OSH Louny, sponzorům a v neposlední řadě Slavětínským hasičům za přípravu a průběh závodu. I když nás tento závod stojí každoročně mnoho sil a nervů, hlavně s počasím, doufám, že najdeme síly v něm dále pokračovat,” dodal P. Suchý. (hasiči Slavětín)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video