Školáci soutěžili v poskytování první pomoci

Lucie Steklá 2023-06-23 06:25:38

Deset základních škol lounského okresu se účastnilo okresního kola soutěže Mladý zdravotník 2023. Jak umí poskytnout první pomoc, ukázalo celkem pětasedmdesát dětí. Pětičlenná družstva prvního stupně byla čtyři, pětičlenných družstev druhého stupně bylo jedenáct. ,,Žáci museli prokázat znalosti a zručnost v obvazové technice a transportu poraněných, oba stupně,“ uvedla Lenka Vacková, ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Louny.


Žáci I. stupně absolvovali dalších pět stanovišť – ošetření při uštknutí hadem, zástava dechu a oběhu po pádu ze stromu, krvácení z ucha, velká plošná odřenina a tržná rána na čele. Žáci druhého stupně absolvovali dalších sedm stanovišť – shodně s prvním stupněm uštknutí hadem, krvácení z ucha, velká plošná odřenina, zástava dechu a oběhu, tentokrát po pádu ze zídky a navíc ošetření řezné rány s tepenným krvácením, popálenina II. stupně na pravém předloktí a ošetření zlomeniny stehenní kosti. ,,Figuranty nám opět dělali výborně žáci ze Základní školy Kpt. Jaroše Louny, hlavním rozhodčím soutěže byl MUDr. Miroslav Urban, který nad celou soutěží opět dohlížel,“ dodala.

Na stupních vítězů za první stupeň základních škol stanula na 3. místě ZŠ Peruc, na 2. místě Lenešice (na snímku) a na místě prvním ZŠ Lubenec. Ve kategorii starších žáků se na 3. místě umístila ZŠ Lubenec, na 2. místě ZŠ Žatec Petra Bezruče, zvítězila ZŠ Kryry. Oba vítězné týmy postupují do krajského kola, které se koná 14. června 2023 v Semilech. Soutěže se dále účastnili školáci ze ZŠ Lipenec, ZŠ Louny Školní, ZŠ Panenský Týnec, ZŠ Žatec Jižní a ZŠ Podbořany Husova. Okresní kolo soutěže Mladý zdravotník pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Louny. Text, foto: Lucie Steklá

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video