O Lounech a jeho okolí vědí hodně. Soutěž Znáš své město a okolí zná vítěze

Lucie Steklá 2023-06-26 04:22:08

Mluvíme tu o účastnících a úspěšných ,,řešitelích“ již 17. ročníku soutěže ,,Znáš své město a okolí?“. Ocenění výherců proběhlo na lounské radnici.

Vědomostní soutěž o Lounsku žáky provádí v několika kolech historií, kulturou, přírodními podmínkami, významnými osobnostmi, architekturou, prolistují místním tiskem, nebo lounskou kronikou. Otázky je každý rok možné sledovat také mimo soutěž. Jde o internetovou soutěž pro žáky pátých až devátých tříd základních škol Lounska a odpovídajících ročníků gymnázia. Soutěž je rozdělena do pěti čtrnáctidenních kol, probíhala od konce března do začátku června.

Přihlášení žáci soutěžili v kategoriích pátých, šestých, sedmých, osmých, devátých tříd a absolutní vítězové. Ceny, v podobě letu vrtulníkem, uhelného Safari, notebooku a mnoho dalších, převzali ti nejlepší od organizátora soutěže a ředitele Základní školy Školní Vlastimila Lisseho, za vedení města Martiny Bečvářové a od sponzorů soutěže.

Mezi žáky pátých dřív se nejvíce dařilo: 1. místo: Anna Kučerová (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny); 2. místo: Jana Loučková (ZŠ JAK Louny); 3. místo: Karolína Pávková (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny).Mezi šesťáky si nejlépe vedli: 1. místo: Jiří Hendrych (ZŠ JAK Louny ); 2. místo: Terezie Popelková (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny); 3. místo: Adriana Kalabišková (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny). Sedmým třídám vévodili: 1. místo: Alice Pačanová (ZŠ a MŠ Černčice); 2. místo: Šárka Suchá (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny); 3. místo: Jiří Zach (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny), z osmáků největší vědomosti i taktiku prokázali: 1. místo: Ondřej Kopecký (Gymnázium V. Hlavatého Louny); 2. místo: Martin Borl (Gymnázium V. Hlavatého Louny); 3. místo: Lucie Aidlpesová (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny). Deváťái si stupně vítězů rozdělili následovně: 1. místo: Anna Ekrtová (ZŠ JAK Louny); 2. místo: Pavlína Andrtová (ZŠ Školní Louny); 3. místo: Tuan Hung Truong (ZŠ Školní Louny).

Absolutním vítězem se stal Jiří Hendrych (ZŠ JAK Louny), druhá se umístila Anna Kučerová (ZŠ a MŠ Kpt. O. Jaroše Louny), třetí příčku obsadila Alice Pačanová (ZŠ a MŠ Černčice). text, foto: (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video