Na střechách hal Aisanu roste největší fotovoltaická elektrárna v kraji

Lucie Steklá 2023-06-27 04:23:00

Louny - Na plochých střechách výrobních hal společnosti Aisan v Lounech vzniká velká solární elektrárna. Po svém dokončení se stane jednou z nejvýkonnějších fotovoltaik v Ústeckém kraji umístěné na střechách budov.

Společnost si ji objednala především kvůli snížení energetických nákladů. Cenu elektrárny vyčíslila společnost Aisan na 42 milionů korun, část dostane z dotace Národního plánu obnovy. Střešní elektrárny na dvou halách tvoří celkem 3500 panelů, které firmě vyrobí zhruba 20 procent její roční spotřeby elektřiny. Podle slov manažera společnosti Michala Morávka firma o solárních panelech uvažovala už před více než deseti lety. ,,Montujeme kovové žlaby pro vedení elektřiny, aby to bylo schované před UV zářením. Společně s dalšími kolegy z dodavatelské firmy pracuje na střeše asi osm metrů nad zemí. Na této straně se dělají poslední finální úpravy pro zapojení elektroinstalace do hlavního rozvodu,“ řekl Filip Janoušek.

Na střechách Aisanu bude elektřinu vyrábět střešní elektrárna o výkonu 1,6 MW sestávající z 3500 panelů na ploše 15 000 metrů čtverečních. ,,Instalace panelů na jedné hale proběhla v květnu, na druhé by se mělo začít během června. Jejich připojení do rozvodné sítě a zahájení zkušebního pro-vozu máme v plánu v srpnu a září,“ popsal generální ředitel společnosti Aisan Industry Czech Miloš Kubelík. Důvodem k instalaci solárních panelů na střechách Aisanu byla úspora nákladů za elektrickou energii. ,,Naše vlastní fotovoltaika by nám měla uspořit dvacet procent nákladů za elektřinu. To je při aktuálních cenách elektřiny přibližně šest milionů korun za rok,“ přiblížil generální ředitel. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video