Více míst k parkování slibuje město Louny do roka

Lucie Steklá 2023-06-26 11:26:00

Louny - Nedostatek parkovacích míst ve městě plánuje vyřešit lounská radnice do příštího roku. Vedení Loun o tom informovalo na tiskové konferenci.

Město z dvaceti podnětů od občanů vytipovalo sedm lokalit, kde by mohla vzniknout parkovací stání. „Kromě lokality za bývalým kulturním domem jsou to ulice Zahradní, Štefánikova, Skupova, Lucemburků, Kosmonautů, Frotzlova, Husova,“ vyjmenoval místostarosta Pavel Csonka (ČSSD), který má v Lounech na starosti bezpečnost a dopravu. „Připravil jsem také vybudování nových parkovišť. Jedno vznikne v zadní části bývalého kulturního domu, již probíhá výběrové řízení na projektovou dokumentaci. Druhé vznikne v prostorách autobusového nádraží pod prodejnou Albert, třetí plánujeme U kotelny,“ řekl Csonka. Mluví se taky o parkovišti, které by mohlo vzniknout za mostem Veslařů v ul. Na Losech, kam by se vešlo až 50 aut. „Věřím, že když dám slib, že do roka počet parkovacích míst zvýšíme o desítky, splníme ho,“ dodal místo-starosta.

Kolik nových parkovacích míst by mělo celkem v Lounech vzniknout? „Občané se dočkají minimálně stovky parkovacích míst. Rychlost jejich zbudování záleží na výběrovém řízení na projektovou dokumentaci, na zhotovitele a jeho schopnostech, i dalších okolnostech, kupříkladu i na počasí,“ uvedl mluvčí lounské radnice Marcel Mihalik.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video