Z Ohře vytáhli dvoumetrového sumce

Lucie Steklá 2023-08-01 06:33:00

Délka 201 centimetrů, váha 57 kilogramů. To je životní úlovek čtyř kamarádů, kteří na začátku července vytáhli obřího sumce z Ohře poblíž Loun. Boj s ním trval dvacet minut, než se jim povedlo ho z loďky v řece mezi jezy v Lounech a Březně vytáhnout. Sumec zabral na hákarl, což je specifický islandský pokrm připravovaný z masa žraloka malohlavého. Čtyři kamarádi, Daniel Mistoler, Martin Matiáško, Jan Izera a Pavel Bajer, spolu rybaří často, tvoří Kapr Team. Přesto se nezaměřují čistě na kapry, loví víceméně všechny ryby. Tak velkého sumce ale vytáhli poprvé.

,,Kamarád nám hákarl dovezl z dovolené na Islandu na ochutnání, ale nikomu se do toho nechtělo, maso fakt hodně smrdělo. Tak jsme to s kamarády zavezli a dali na trhačku. A zabral tenhle velký sumec,“ řekl pro server iRybářství Daniel Mistoler, jeden z rybářů. ,,Sumec měřil 201 cm a vážil 57 kg. Zabral 4. července po čtvrté hodině ráno, zdolávali jsme ho dvacet minut z lodi. Dal nám docela zabrat,“ vyprávěl Daniel Mistoler. ,,Tak velká ryba vyžírá v řece hodně ryb, sumce jsme nevrátili vodě, ale vyudili,“ dodal rybář. Hákarl (plným názvem kæstur hákarl, nakládaný žralok) je islandský národní pokrm. Jde o hluboce fermentované žraločí kousky pronikavé vůně a chuti a rozhodně není kulinářskou pochoutkou pro slabé nátury. Hákarl se vyznačuje silným specifickým zápachem po amoniaku a pikantní chutí, která připomíná uleželý sýr. Zvládnou ho ochutnat jen ti nejotrlejší. Turisté, kteří to zkusili, tvrdí, že je to nejhorší, nejodpornější a nejsmradivější věc, jakou kdy jedli. (mak, lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video