Olympijský festival proběhne exkluzivně u jezera Most

Lucie Steklá 2023-08-02 06:53:04

Ústecký kraj, Most - Olympijské hry v Paříži se uskuteční od 26. července do 11. srpna a ve stejný termín proběhne i Olympijský festival Paříž 2024. Po Praze, Lipně, Brně, Ostravě, se po osmi letech tato největší sportovní akce vrací k jezeru, tentokrát v Mostě.

„Cílem Olympijských festivalů bylo vždy přivést děti ke sportu a přenést atmosféru olympijských her do České republiky. Proto jsme rádi, že Olympijský festival proběhne právě v Ústeckém kraji, kde podle posledních výsledků České školní inspekce je téměř nejhorší pohybová zdatnost dětí. Chceme společně s Ústeckým krajem, městem Most, sportovními svazy a našimi partnery tuto statistiku změnit! A kdy jindy dokážeme přilákat děti ke sportu než v průběhu největší sportovní akce na světě,” řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Měření České školní inspekce odhalilo řadu problémových míst pohybové zdatnosti dětí. Například už neplatí, že děti na venkově jsou na tom fyzicky lépe než ty ve městech. Zároveň velký vliv dnes hraje i sociální zázemí rodičů. Karlovarský a Ústecký kraj dopadl v celorepublikovém průzkumu nejhůř.

„Olympijské hry sleduje celý svět a přivést je prostřednictvím festivalu přímo mezi lidi, zejména mezi děti, ukázat jim zblízka vrcholové sportovce jako vzory, to je skvělá příležitost jak sport, ale vlastně jakýkoliv pohyb zpropagovat. V našem kraji je to obzvlášť důležité a já věřím, že místní děti si Olympijský festival nenechají utéct. Zároveň je to pro nás příležitost přilákat návštěvníky odjinud a ukázat Ústecký kraj jako skvělé místo k návštěvě, ke sportu či na dovolenou,” upřesnil hejtman Jan Schiller.

Z Ústeckého kraje vzešla řada skvělých sportovců a olympioniků. Například skikrosař Tomáš Kraus, plavkyně Simona Kubová Baumrtová, zápasník Artur Omarovči mnoho skvělých hokejistů v čele s kapitánem ze zlatého Nagana Vladimírem Růžičkou. Kdo budou ambasadoři Olympijského festivalu se odtajní na podzim.

Jezero Most nabízí skvělé podmínky pro sportování všech věkových kategorií. Nový areál funguje pro veřejnost od roku 2020. Kolem vede devíti-kilometrová trasa pro inline brusle i kola. Jezero se pyšní jednou z nejčistších vod u nás a aspiruje na jedno z nejmodernějších letních středisek.

„Olympijský festival je pro naše město po všech stránkách velkou příležitostí. Kromě zvýšení motivace našich obyvatel a zejména mládeže ke zdravému pohybu a sportování a jejich setkávání se s našimi olympioniky je tu také vítaná šance posílit pozitivní mediální obraz města Mostu a jeho krásného okolí. Zejména příležitost k propagaci stále poměrně nové unikátní přírodní lokality – jezera Most. Vnímáme tuto akci jako možnost prezentovat město i region a změnit jeho vnímání v očích široké veřejnosti. Festival je také příležitostí pro lokální dodavatele. Akce nabídne výjimečný sportovní program a zážitky milovníkům sportu nejen z Mostu, ale i z širokého okolí, kteří se pak jistě k nám budou chtít vracet. Věřím, že přiblížení olympijských sportů veřejnosti bude mít pozitivní odezvu zejména u mladé generace,“ uvedl primátor města Mostu Marek Hrvol.

Jedním ze sportů, který si návštěvníci budou moci vyzkoušet bude závodní veslování. Olympijská vítězka Mirka Topinková Knapková si u jezera Most otestovala vodu. ,,Jsem nadšená z krásně čisté vody a z příjemného pro-středí kolem celého jezera,” popsala své pocity olympionička. “Věřím, že festival přiláká řadu dětí a třeba objeví nové veslaře, protože s tímto sportem se dá začít v pozdějším věku, je tedy ideální pro teenagery.” dodala. (vel)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video