Slavětín má dobíjecí stanici, pro cyklisty je zdarma

Lucie Steklá 2023-08-08 19:16:00

Slavětín - Městys Slavětín zřídil novou službu pro turisty a e-cyklisty, ale nejen pro ně - bezúplatnou nabíjecí stanici. V čase nabíjení mohou turisté navštívit centrum Slavětína a pokochat se vším, co městys nabízí. Nabíjecí stanici pro elektrokola od firmy Etron Czech zakoupilo vedení městyse za šedesát devět tisíc korun z důvodu rozšíření nabídky služeb a rozšíření sítě dobíjecích stanic pro turisty, kteří přijedou na elektrokole nebo si jen potřebují nutně dobít své mobilní zařízení, popřípadě fotoaparáty. Nabíjecí stanice je navíc vybavena kompresorem na dofouknutí pneumatik, což je také skvělá věc.

,,Jednou ze základních myšlenek pořízení nabíjecí stanice je mimo jiné, že pokud e-cyklista potřebuje dobít baterii pro své elektrokolo, může v mezičase jejího dobíjení navštívit centrum městyse, prohlédnout si například kostel, část naučné stezky K. Biebla, sochu sv. Jana Nepomuckého, bustu T.G. Masaryka, dřezovec trojtrnný atd…, nebo se osvěžit v místní hospůdce případně nakoupit občerstvení v místním obchodě,“ vysvětluje Jaroslav Jandl, starosta městyse Slavětín.

Starosta věří, že i jejich nabíjecí stanice od této české firmy pomůže e-cyklistům i dalším turistům v případě potřeby dobít svá elektrozařízení a bez obav budou moci tito turisté provozovat delší výpravy za poznáním naší krásné země. ,,Naše nabíjecí stanice rozšíří a doplní infrastrukturu e-cy-kloturistiky v rámci České republiky. V neposlední řadě musím vyzdvihnout, že Slavětín je opět jednou z prvních obcí v našem okrese, která podporuje tento směr e-cykloturistiky. Určitě nebudu daleko od pravdy, že tuto službu využijí také naši občané, především ti mladší,“ dodal J. Jandl.

Dobíjení zařízení a e-kol je bezúplatné a náklady na provoz v rámci zkvalitnění turistiky a služeb hradí městys Slavětín ze svého rozpočtu. Návod k obsluze nabíjecí stanice je uveden na stojanu stanice. ,,Krásné dny a mnoho pěkných zážitků v sedlech kol,“ zve do Slavětína a okolí Jaroslav Jandl. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video