Vdovec Petr bojuje se zákeřnou nemocí. Před dvěma měsíci rakovině podlehla jeho žena. Pomozme se zajištěním rodiny

Lucie Steklá 2023-08-22 07:55:38

Osud je někdy až moc bezohledný a krutý. Před časem krutě zasáhl do života rodiny Grasových z Cítolib, když onemocněla paní Zuzana a řadu let bojovala s rakovinou. Letos v červnu bohužel zemřela. Bohužel stejnou nemocí onemocněl i její manžel Petr. Jeho kolegové na po-moc rodině, Petrovi a jeho dospívajícímu synovi, založili finanční sbírku na portálu donio.cz. Přispět do ní a pomoci tak dvěma statečným chlapům, můžete i vy.


,,Náš kolega, laskavý a dobrý člověk, Petr Gras se pečlivě staral o syna a nemocnou ženu, která několik let bojovala s rakovinou. Život naloží jedné rodině občas příliš a Petr sám onemocněl stejnou nemocí. Jeho žena bohužel letos v červnu nemoci podlehla. Ztratil životní lásku, s kterou byli od svých šestnácti let, ale neztratil naději, že on sám tuto nemoc porazí, a to hlavně pro jejich dospívajícího syna. Petr je nyní po operaci, kdy mu byla odoperována levá nadledvinka, odebrán nádor a podstupuje chemoterapii,“ přibližují situaci kolegové. Není zřejmé, kdy se bude Petr moci vrátit zpět do práce a zda to bude vůbec možné. Dostal se tak do těžké životní situace, kdy splácí hypotéku na malý dům, kde se synem bydlí, a nyní je závislý jen na finančním příjmu z nemocenské podpory a do budoucna z invalidního důchodu.

Komu přispěním sbírky pomůžete? Dvou silným chlapům, kteří toho museli zvládnout už hodně. Nyní však sami potřebují pomoc. Vyrovnávají se se ztrátou milované ženy a maminky. ,,Není v našich možnostech zmírnit jejich smutek nebo pomoci Petrovi s uzdravením, ale moc bychom si přáli ulehčit mu alespoň o starost se zajištěním rodiny. Chtěli bychom jeho synovi, který studuje s výbornými výsledky aplikovanou chemii na střední škole, hraje první ligu házené a pro tátu je velkou oporou, dopřát možnost věnovat se studiu i svému koníčku, protože ještě není čas, aby byl schopen zajistit pro ně vlastní příjem. Chtěli bychom Petrovi dopřát možnost radovat se ze společně strávených chvil, soustředit se na své uzdravení a netrápit se starostmi o finance na základní chod rodiny,“ píší kolegové.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? Finance budou použity na životní náklady Petra a jeho syna, náklady na dopravu do nemocnice, na základní potřeby dospívajícího syna, včetně jeho velkého koníčku házené, a splácení hypotéky. ,,Minulý rok jsme uspořádali interní sbírku mezi kolegy a Petrovi tak na nějaký čas pomohli, nyní prosíme o pomoc i vás. Pokud byste mohli postrádat i malou finanční částku, moc děkujeme,“ dodávají kolegové z Ostrahy Letiště Praha. (lus, don)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video